Унікальна ткана писанка «Українська берегиня»


Унікальна ткана писанка «Українська берегиня»

У Львові презентували унікальну триметрову ткану писанку «Українська берегиня»

15 квітня, в рамках свята «Великдень у Гаю» у Львові просто неба презентували триметрову ткану писанку. Побачити рекордну красуню можна на площі Музейній (біля Домініканського собору) у «Галереї мистецьких писанок». А з 20-21 квітня текстильний арт-об'єкт тішитиме око відвідувачів «Шевченківського гаю».


Створили справжній шедевр понад 30 вихованців та вчителів: Квасниця Л., Вихованська Г., Коваліско О., Ковінько М., Барна О., Гурська В., Янко М., Канас С., Лудчак М. Дитячої школи народних мистецтв, що на вул. Антоненка-Давидовича, 6. Писанка створювалася у творчій майстерні художнього текстилю. Долучилися до цього процесу і небайдужі до мистецтва львів'янки.
Складається ткана писанка з восьми окремих фрагментів, виконаних у різних текстильних техніках, для ткання були використані вовна та льон. У композиції використано писанкові мотиви усіх регіонів України: Богиня – Берегиня, «Дерево життя» - символ розвитку роду та благополуччя, риби – давній символ християнства, символи сонця. Творці писанки заклали в неї побажання добра, щастя, миру та єдності.


Милуватись цим мистецьким твором зможуть і відвідувачі «Шевченківського гаю» 20 та 21 квітня в рамках свята «Великдень у Гаю».

Усі відвідувачі свята матимуть змогу долучитися до «Доброї справи» - допомогти облаштувати дитячий будинок сімейного типу, на який піде 2 грн. із кожного вхідного квитка. Дитячий будинок буде знаходитись за адресою вул. Мєчнікова, 16а, відкриття будинку заплановано на червень 2014 року.


Директор ДШНМ Галина ВИХОВАНСЬКА з ученицями

Організатори: Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай», компанія «Дік-Арт», за підтримки Львівської міської ради.


Роман НАЗАРОВЕЦЬ, Ірина ПОДОЛЯК, Лілея КВАСНИЦЯ

Учасники: Андрій Сидор - співорганізатор свята «Великдень у Гаю» та організатор Фестивалю Писанок у Львові, Роман Назаровець - директор Музею «Щеченківський гай» та співорганізатор свята «Великдень у Гаю», Ірина Подоляк - начальник управління культури ЛMP, Лілея Квасниця - заступник директора Дитячої школи народних мистецтв, творчий колектив Дитячої школи народних мистецтв.

Спеціально для Лемківського Порталу України
світлини Віктора СОЛИНКА

При відтворенні матеріалів на інтернет-сайтах
користувачі зобов'язані вказувати гіперпосилання на сайт http://lemky.com

Нет комментариев.