Писані пацьорки на біленьку шию

Писані пацьорки на біленьку шию«Африка!» — думаєш, дивлячись на давні знімки жінок із карпатських сіл. Горянки, очевидно, вважали, що краси не може бути забагато, і вдягали на голову та шию одразу по кілька кілограмів прикрас — намиста з монет, мушель і коралу, бісеру і склярусу. У кожному етнографічному регіоні Карпат побутував свій, відмінний від інших, звичай робити й носити оздоби.

Правда Олександра Духновича

Правда Олександра ДухновичаЛемки, бойки, гуцули…
Ці три поняття живуть сьогодні у свідомості майже кожного закарпатця, незалежно від того є він корінним жителем Краю, - від часу Білих бузьків, -
чи прихудчим Божим чоловіком, що пригобрів собі нову батьківщину, забувши про свою вутцюзнину.

Буковина

Історико-географічна територія України між середнім Дністром та голим хребтом Карпат у долинах верхньої течії річок Прут і Серет. Нині Буковина поділена між Україною (Північна Буковина ) та Румунією (Південна Буковина). Північна Буковина включає сьогодні територію Чернівецької області. Назва Буковина походить від букових лісів, які вкривають більшу частину території. Вперше вживається в грамотах молдавських господарів ( 1362 р. ). Заселена східнослов’янськими племенами тиверців і білих хорватів.