Лемко з "Небесної сотні"


Лемко з "Небесної сотні"

Володимир Миколайович Жеребни?й (6 жовтня 1985, Вишня, Городоцький район, Львівська область, Україна — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — працівник Вишнянського коледжу Львівського НАУ, учасник Євромайдану.
Помер від кулі снайпера на вулиці Інститутській, є одним із загиблих протестувальників, названих «Небесною сотнею».


КОРОТКА БІОГРАФІЯ (на превеликий жаль ...)
Володимир Жеребний народився в лемківській родині 6 жовтня 1985 року в селі Вишня Городоцького району, на Львівщині. Проживав у ньому тривалий час, потім переїхав до сусіднього міста Рудки, Самбірського району. З 1991 по 2001 навчався у місцевій Рудківській СЗШ, потім — у Вишнянському коледжі Львівського національного аграрного університету. Після закінчення коледжу, залишився у ньому працювати, заочно закінчив Львівський національний аграрний університет.


Володимир був активним учасником Євромайдану, від перших днів протестів знаходився у Києві. Після майже місячного перебування на барикадах, на декілька днів приїхав додому і згодом, на роботі, оформивши відпустку без збереження заробітної плати, знову повернувся на Майдан Незалежності — 5 лютого 2014, автобусом із міста Самбора.


Вранці 20 лютого Володимира Жеребного було вбито на вулиці Інститутській — снайпер влучив йому в шию, в сонну артерію. Того ж дня до Києва, завдяки допомозі активістів містечка Рудок, за тілом загиблого, каретою швидкої допомоги, виїхали його батьки та Вишнянський сільський голова.


За свою історію невелике містечко Рудки, що в Самбірському районі Львівської області, такого скупчення народу не пам’ятало – більше десяти тисяч людей різного віку прощалися з Героєм Майдану Володимиром Жеребним.


Рудківщина зустріла загиблого Володимира Жеребного.
Автор відео - Віталій Кімак

Похорон загиблого активіста Майдану, на якому були присутні депутати та заступник голови Самбірської районної ради, міський голова Самбора, громада Рудок, відбувся у неділю, 23 лютого 2014, о 14:00 у місті Рудки.


Поховано Володимира Жеребного на міському цвинтарі, в обряді поховання взяли участь більше тридцяти священиків Самбірського, Городоцького та Дрогобицького районів.


Володимир Жеребний - прощання з Героєм !!!
Автор відео - Віталій Брийовський

Слова співчуття з приводу смерті Володимира Жеребного висловила академічна спільнота Вишнянського коледжу Львівського національного аграрного університету.


Адміністрація Національного Лемківського Порталу України LEMKY.COM,
Житомирська обласна організація Всеукраїнського товариства "Лемківщина",
Ярослав та Валентина Теплі (лемківський дует "Червоне та Чорне") та
вся лемківська спільнота
висловлюють глибоке співчуття родині Героя України,
який поклав своє життя на Майдані у боротьбі за вільну й демократичну Україну.
Вічная пам'ять полеглим Героям!
Слава Україні!
Героям Слава!


А сотню вже зустріли небеса...
Летіли легко, хоч Майдан ридав...
І з кров ю перемішана сльоза...
А батько сина ще не відпускав...

Й заплакав Бог, побачивши загін.
Спереду - сотник , молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній, сивий-сивий...

І рани їхні вже не їм болять...
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло...
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла...


Матеріал підготовлено з використанням медіа-ресурсів Інтернет мережі вільного доступу

Нет комментариев.