У Музейному комплексі «Лемківське село» - виставка


Виставка у "Музейному комплексі «Лемківське село»"м.Монастириська Тернопільської області,
присвячена 85-річчю від дня народження Івана Дмитровича КРАСОВСЬКОГО.

У Музейному комплексі «Лемківське село» - виставка

На фотографії :
директор "Музейного комплексу «Лемківське село»"
Михайло Миколайович ТИХАНСЬКИЙВ експозиції виставки було представлено наступні експонати:
1. Рукописи:


1.1. Лемківській церкві у Львові – 20 років;
1.2. Юліан Тарнович – заслужений діяч на ниві історії, культури і мистецтва Лемківщини.

2. Книги Івана Красовського:

2.1. «Хранитель духовних цінностей Лемківщини»
2.2. «Село Дошно – Колиска мойого дитинства»

2.3. «До земляків за океан»

2.4. «Прізвища Галицьких лемків у XVIIIст.

2.5. «Біля джерел рідної культури»

2.6. «Діячі науки і культури Лемківщини»

2.7. «Бібліографічний показник за 1956-2006рр.

2.8. «Тільки з рідним народом…»


3. Грамота за активну громадську діяльність, спрямовану на збереження і розвиток лемківської культури від голови державного комітету України у справах національностей та міграції

4. Грамота нагороджує Красовського за активну участь в створенні, розвитку, організацію видавничої діяльності Фундації дослідження Лемківщини з нагоди 20 – річчя ФДЛ.,
а також грамота І.Красовського з нагоди 75-річчя від дня народження від голови Всеукраїнського товариства «Лемківщина» О.І.Венгриновича.

5. Привітання з 70-літ. від комітету Верховної ради України6. Вітальна одкритка від Фундації дослідження Лемківщини»


7. Фотографія Никифора.

8. Фотографія «Виступ І.Красовського»

9. Фотографія 1941 року родини Красовського у с. Дошно на Лемковині10. Вітальна листівка з Польщі


11. Вітальна листівка від О.Венгриновича, І.Дуди


12. Листівка з днем народження.

13. Посвідчення, про те, що Іван Красовський є член Товариства Лемківщини

14. Посвідчення – засновника Фундації дослідження Лемківщини.15. Упорядник лемківських календарів (з 1994 по2012рр.)


16. У книзі «Лемківщина у творчості Василя Мадзеляна» є упорядником і написав вступну статтю.17. Редактор книги «Моє рідне Лемківське село Репедь».


Експозицію підготували:

Валентина Миколаївна ГРАБЧАК, науковий співробітник


Віра Дмитрівна СИСАК, науковий співробітник


Марія Іванівна ПИТЛЮК, співробітник музею


КОРОТКА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА про Івана Дмитровича КРАСОВСЬКОГО від адміністрації Lemky.com:

Красовський Іван
- (Красівський, 22 жовтня 1927, с. Дошно Сяніцького повіту, теп. РП) — історик-етнограф, публіцист, член НТШ, член Спілки журналістів України (1962), громадський діяч.

Навчався в Українській учительській семінарії в Криниці (1941—1944). У 1945 р. переселений в Україну.

Закінчив культурно-освітній технікум у Теребовлі (1948). У 1952 р. закінчив Львівську юридичну школу, а в 1957 р. історичний факультет Львівського університету.

Проблемою історії та культури лемків зайнявся ще студентом. У 1956 р. надрукував статтю «Лемки та їх походження», а темою дипломної роботи обрав «Визвольний рух на Лемківщині в ХVІІ ст.»

Працюючи науковцем у Львівському історичному музеї, згодом завідувачем наукового відділу музею-скансену, повністю присвятив себе вивченню і популяризації історії та культурних надбань лемків. Є автором понад 1000 статей з лемківської тематики, які друкувалися в тижневику «Наше слово» і «Українському календарі» (Варшава), журналах «Дукля», «Дружно вперед» (Словаччина), «Нова думка» (Югославія), «Народна творчість та етнографія» (Київ), «Дзвін» (Львів), «Лемківщина» (Нью-Йорк) та інших. Проститутки Ижевска – это не только сексуальные женщины, но и настоящие эксперты в области фантазий и ролевых игр. Они готовы исполнить самые смелые и необычные желания своих клиентов, создавая идеальную атмосферу и имитируя любые ситуации. Кроме того, шлюхи Ижевска готовы предоставить свои услуги не только мужчинам, но и женщинам и парочкам, открывая новые грани и возможности для сексуального удовлетворения. 

Його вчителями і науковими консультантами були академік І. Крип'якевич, член-кореспондент АН УРСР К. Гуслистий, професори Л. Похилевич, Ю. Редько, П. Чучка. Заслуговує уваги опрацювання І. Красовським півтори тисячі заміток з історії, культури, побуту, мистецтва, літератури лемків («Наше слово», 1977—1991). Цей цикл стане основою «Енциклопедичного словника Лемківщини».

Він є автором історичної кіноповісті «Андрій Савка» («Дукля» 1—2, 1984), великої праці «Матеріальна культура лемків («Лемківщина», т. 2. 1988), монографії «Прізвища галицьких лемків ХVІІІ ст. » (Львів, 1993).

Окремими книжками вийшли також «Лемківщина у боротьбі за возз'єднання з Україною» (Нью-Джерсі, 1964), «Хто ми, лемки…» (у співавт. з Д. Солинком, Львів, 1991), «Тільки з рідним народом» (Львів, 1992), «До земляків за океан» (Львів, 1993), «Михайло Орисик — визначний різьбар Лемківщини» (Львів, 1995), «Лемківська церква святих Володимира і Ольги у Львові» (Львів, 1997).

Він також є упорядником альбому «Лемківщина в творчості Василя Мадзеляна» (Львів, 1994), співавтором і упорядником «Лемківського календаря» на 1994—1999 роки.

Постійно бере участь у міжнародних і республіканських наукових конференціях, симпозіумах. Був одним із засновників суспільно-культурного товариства «Лемківщина» (1988), Фундації дослідження Лемківщини у Львові (1991). Як музейний працівник, зібрав численні пам'ятки культури лемків для музеїв України.

Працюючи у 1991—1996 рр. головою правління Фундації, очолив будівництво лемківської зони музею народної архітектури та побуту, а також будівництво Лемківської церкви і Музею історії та культури лемків на території лемківської зони скансену. З його ініціативи Фундація підготувала і видала у 1991—1999 рр. двадцять книжок з лемківської тематики.

Нет комментариев.