Етнографічно-фольклорне свято пройде 15-16 січня 2011 року. Місцем проведення фестивалю обрана територія, на якій ведуться роботи зі спорудження музею під відкритим небом «Лемківське село», у Монастирському районі Тернопільської області.
Традиційно тут, в урочищі «Бичова», відбувається Всеукраїнський літній фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини».
За повідомленням Тернопільської ОДА, учасники та гості фестивалю матимуть нагоду взяти участь у різдвяних дійствах, притаманних лемкам, поколядувати разом із фольклорними колективами з Тернопільської та сусідніх з нею областей, побачити обряд «Маланка» та вертеп, покататися на санях, запряжених кіньми.
“Із усіх районів Тернопілля (17 – прим. авт.) приїдуть колективи, які мають у своєму репертуарі різдвяно-новорічний фольклор. Маємо домовленості з Івано-Франківською, Львівською та Рівненською областями, що на свято приїдуть і їхні колективи та представлять традиції своїх регіонів. Достатньо буде і лемківських колективів, адже на Тернопіллі є 82 села, в яких компактно проживають лемківські громади. Загалом же урочище “Бичова” може помістити усіх охочих відвідати його. Приміром, на літньому фестивалі було 15 тисяч учасників,” – розповів кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу начальник управління культури Тернопільської обладмінстрації Григорій Шергей.
Ще однією родзинкою свята має стати фестиваль куті. Учасникам фестивалю запропонують почастуватися кутею, яку представить кожен район, фольклорний колектив, господині, оголошені до участі у фестивалі.
Організатори обіцяють, що гості зможуть побачити виступити колективів не тільки біля ватр, а й в одному з трьох лемківських будиночків майбутнього скансена “Лемківське село”.
“Окрім усього іншого будуть і лемківська гербата, тобто чай, польові кухні. Можна буде почастувати і традиційну лемківську страву кислицю. До речі, щодо куті, то її лемки традиційно готували не з дорогої пшениці, в з рису,” – говорить керівник прес-служби Тернопільської обладміністрації Юрій Заруцький.
Наразі оргкомітет свята тільки створюють, але відомо, що потенційні учасники фестивалю куті можуть зголошуватися у Тернопільський обласний центр народної творчості за тел. (0352) 25-28-75 та 25-44-31.
“Запрошуємо подати заявки і молодь. Я знаю, що вона зараз цікавиться традиціями і вміє готувати кутю. Взагалі кожен охочий може поділитися своїми рецептами,” – продовжує Г. Шергей.
Довідка:
Урочище “Бичова” розташване на відстані 5-6 км від райцентру Монастириська у сторону Івано-Франківської області. Доїхати туди можна рейсовими автобусами з райцентру або ж власним транспортом.
Нет комментариев.