Лемківський фольклор на американських платівках


'ЛемківськийВ одному з львівських видавництв побачило світ унікальне видання про фонографічні записи русинсько-лемківської народної музики на воскових циліндрах (1901-1913) та вінілових пластинках (1928-1930) - Богдан Горбаль, Владек Максимович. Лемківска Народна Музыка на Восковых Циліндрах (1901-1913) і Американьскых Рекордах (1928-1930). (Львів, 2008) (Bogdan Horbal, Walter Maksimovich. Lemko Folk Music On Wax Cylinders (1901-1913) and American Records (1928-1930). (Lviv, 2008)).

В ній представлено в широкому контексті опис перших записів етнічної музики, котрі робилися як з науковою, так і з комерційною метою в різних куточках світу.

Книга знайомить читачів з русинами-лемками та їхньою музикою.

Автори не є музикознавцями, лише патріотами Лемківщини, але долучена бібліографія допоможе заінтересованим читачам як широкому колу, так і науковцям, у дальшому вивченні теми.

Читач зустріне в тексті слово "рекорды" (анг: "record" – плыта(по-лемківськи), укр.- "платівка"). З плитами русини-лемки перший раз зустрітилися в Америці і присвоїли англійске слово"record" для їх назви і опису. В Польщі одначе вони вживають слова "плыты" , але ці обидві назви є рівноцінно використаними в тексті.

З книжкою подається також мультімедійний DVD компакт-диск, на котрому знаходиться більш як 275 сканованих зображень наклейок з платівок і музичні записи в форматі .mp3. Читачі будуть мати можливість слухати вісімнaдцять годин оригінальних записів лемківської народної музики з 1928 року до нинішніх часів.

Книжкa нaписaнa на лемківському діалекті та на aнглійській мові. Придбати її можна буде нa Лемківській Вaтрі в Ждині (Польща) у 2009 році.


Додаткова інформація: http://lemko.org/books/78.html

Нет комментариев.