В.Ющенко з родиною взяв участь у церемонії відкриття XXV фестивалю "Лемківська ватра"


В.Ющенко з родиною взяв участь у церемонії відкриття XXV фестивалю "Лемківська ватра"У суботу, 21 липня, Президент України Віктор Ющенко разом з сім'єю - дружиною Катериною Ющенко, дітьми Віталіною, Андрієм, Крістіною, Софієй і Тарасом здійснив одноденний неофіційний візит Польщі. Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Президент України Віктор Ющенко та пані Катерина Ющенко з родиною взяли участь у церемонії відкриття XXV фестивалю "Лемківська ватра" у місті Ждиня (Польща). "Мені надзвичайно приємно разом з вами запалити двадцять п"яту лемківську ватру", – сказав Президент України у вітальному слові, повідомляє прес-служба глави держави. При цьому В.Ющенко подякував за запрошення взяти участь у цьому святі. За словами В.Ющенка, сьогодні Україна і Польща відновлюють історичну справедливість, згадуючи жертви комуністичного терору. Обидві країни йдуть шляхом єднання, порозуміння, партнерства та довіри.
В.Ющенко привітав лемків – учасників свята – із Польщі, України, Словаччини, Хорватії, Сербії, Канади, США та інших країн світу. Він підкреслив, що історія не завжди була доброю до лемків, як і до українського народу. "Сьогодні ми схиляємо голови перед пам"яттю жертв суворих випробувань. У їх числі – акція "Вісла", – нагадав український Президент. У трагічні дні 1947 року майже 150 тисяч українців з Бескиду, Холмщини, Підляшшя і Надсяння було виселено з домівок і перевезено. "У нашій спільній заяві з Президентом Польщі Лєхом Качинським вперше на офіційному рівні засуджено акцію "Вісла" як злочин тоталітаризму", – наголосив В.Ющенко.
Окремо Президент України висловив велику вдячність польській владі та особисто главі Республіки Польща Лєху Качинському за добру волю до зміцнення партнерства між державами. В.Ющенко відзначив важливість розвитку відносин між Україною та Польщею у контексті євроінтеграції.
В.Ющенко також закликав українську діаспору до єдності, запевнивши, що Україна робитиме все можливе для захисту культурно-національних потреб українських громад за кордоном. Зокрема, найближчим часом планується розпочати роботи зі створення в Горлицях Центру лемківської культури ім. Богдана-Ігоря Антонича.
Президент під час церемонії відкриття фестивалю вручив державні нагороди України діячам лемківської громади . Згідно УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 644/2007«Про відзначення державними нагородами України громадян Республіки Польща» за вагомий особистий внесок у розвиток українсько-польського співробітництва та з нагоди 25-ї річниці свята лемківської культури «Лемківська ватра» у м. Ждиня орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня нагороджено ГЛАДИКА Степана Івановича – голову організаційного комітету «Лемківської ватри» у місті Ждиня орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено:ЧУХТУ Петра Семеновича – члена організаційного комітету «Лемківської ватри» у місті Ждиня ;ШАФРАНА Петра Михайловича – головного редактора часопису «Ватра»; ШЛЯНТУ Василя Івановича – члена президії Світової федерації лемківських – українських об'єднань. Указом ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 627/2007 за значний особистий внесок у розвиток та поглиблення українсько-польського співробітництва у гуманітарній сфері орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня нагороджено ДУБЕЦА Александра Адама – архієпископа Перемиського і Новосанчівського, громадянина Республіки Польща.
Глава Української держави з родиною взяли участь у церемонії освячення Дзвонів миру, присвяченій 60-річчю операції "Вісла", та панахиді за її жертвами. В.Ющенко поклав квіти до пам"ятного знака з нагоди цих подій.

Нет комментариев.