Восьмий Всеукраїнський фестиваль Лемківської культури


НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ВІДБУВСЯ

ВОСЬМИЙ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЛЕМКІВСЬКОЇ КУЛЬТУРИ


"ДЗВОНИ ЛЕМКІВЩИНИ"

Перші дні літа організатори фестивалю „Дзвони Лемківщини” переймалися метеорологічними прогнозами, бо щоденні проливні дощі ставили під зрив його проведення. Але Бог любить лемків і тому, незважаючи на всі випробування, котрі він їм посилав за всю їхню історію, 3-4 червня він послав їм більш-менш пристойну погоду аби вони могли натішитися своїм святом.

Урочистою ходою-парадом з мелодійними піснями розпочався в містечку Монастириська, що на Тернопільщині, Восьмий Всеукраїнський фестиваль лемківської культури "Дзвони Лемківщини".

На велелюдне свято лемків - представників західної гілки українського народу, які споконвіку жили в Карпатах, а в 1944-1946 роках були депортовані внаслідок злочинної угоди між урядами Польщі та України прибули самі переселенці і їхні нащадки. Упродовж десятиліть лемки бережуть синівську любов до рідної землі. Позбавлені історичної

батьківщини, етнографічних коренів, родинних і економічних зв'язків, вони свого часу були приречені на асиміляцію. В останні роки в житті лемківської громади України відбулося чимало позитивних змін. Було прийнято "Програму відродження і збереження Лемківщини", почало діяти Всеукраїнське товариство "Лемківщина". Проводяться численні творчі акції. У багатьох населених пунктах лемки святкують традиційні лемківські свята -кермеші.

Учасники ходи-параду поклали квіти до пам'ятника Тараса Шевченка і попрямували до Музею лемківської культури, де в відбулися урочини з нагоди надання музею статусу „Обласний». Народний музей лемківської культури та побуту товариства „Лемківщина” тепер став Тернопільським обласним Музеєм лемківської культури, тобто обласна Рада взяла його на своє утримання як комунальну установу, а це означає відповідне фінансування, штат, можливість розвиватися і проводити наукову роботу. З привітальним словом виступило багато поважних гостей фестивалю, серед них заступник Міністра культури і туризму України Ольга Шокало-Бенч.

У фестивалі, який тривав два дні в урочищі Бичова, що під Монастириськом, взяло участь майже 100 професійних та аматорських мистецьких колективів, окремих виконавців з багатьох областей України, Києва. Відрадно, що прибули представники і творчі колективи лемківських громад Полтавської, Дніпропетровської, Луганської, Кіровоградської областей. Рік від року зростає і професійна виконавська майстерність учасників фестивалю. Втішили глядачів гості із Польщі - відома лемківська співачка Юлія Дошна з Польщі, котра разом зі своїми двома синами виконала автентичні лемківські співанки і дитячий етнографічний ансамбль „Перстеник”. измены русских жен на онлайн видео

Перший день фестивалю завершився святковим фейєрверком.

На традиційній нічній забаві гостей та учасників забавляли своїми піснями відомий поет пісняр, заслужений діяч мистецтв України Степан Галябарда, народний артист України Павло Дворський, заслужений артист України Левко Дурко та ін..

4 червня свято розпочалося Службою Божою на сцені фестивалю, після чого розпочалася велика концертна програма, яка тривала до пізнього фестивального вечора.

Варто відмітити також прекрасну роботу ведучих, режисерсько-постановочної групи фестивалю та технічне забезпечення фестивалю фірмою „Терноцвіт”.
Хедлайнерами двох днів фестивалю був відомий етно-фолк дует „Червоне та чорне” у складі лауреатів Міжнародних конкурсів та фестивалів Валентини та Ярослава Теплих з Житомира. Їм і було надано честь опустити Державний прапор України, тим самим поставити останній штрих на мальовничому полотні Восьмого Всеукраїнського фестивалю лемківської культури "Дзвони Лемківщини"

Нет комментариев.