Затамований подих, зупинена мить...


Затамований подих, зупинена мить...

Зніми фотограф нас, допоки ми щасливі
Зніми фотограф нас, життя це справжнє диво
Допоки є ще час почати все спочатку
Самим собі на згадку зніми фотограф нас!

Чотирикутник паперовий , ледь пожовтілий за роки
На нім веселі і здорові мої всміхаються батьки
Вони стоять на цім майдані, вони ще люблять цілий світ,
І шлють мені своє вітання через багато зим і літ,
Прекрасних літ!


Із пісні Анатолія Матвійчука «Фотограф»


Затамований подих, зупинена мить...Час на бистрих крилах забирає зі собою найпрекрасніші миті нашого життя... Вони залишаються у нашій пам’яті та деколи так хочеться побачити ще раз, те що так вразило і сколихнуло серце, чи потримати у руках неймовірної краси квітку, дивовижних кольорів пташку; і байдуже, що вони лише на світлині!

Фотографія – це наче машина часу, яка повертає нас у дитинство, юність. Отой невеликий «чотирикутник паперовий» має велику цінність, – він здатний повернути в інше русло багато розповідей. Бо за певних умов, за певних оставин може залишатися чи не єдиним свідком значущих і не дуже подій.

Багато хто просто захоплюється мистецтвом фотографування та й у наш час такий прогресивно технологічний від цього захоплення отримуєш море задоволення! Нема проблем ані з плівкою, ані з погодніми умовами; чудесна камера сама все визначить і якісна світлина вам гарантована. Здавалося б кожен може дозволити собі назватися фотографом... Та переконуюся, що це далеко не так! Почуття міри, відчуття краси і передчуття моменту – ось основні риси, якими має володіти справжній фотограф, без цього світлина – це просто міні сюжет бездарного роману...
Затамований подих, зупинена мить, тиха музика, неймоірний танець, історія для двох, вічна спокуса, щастя, яке не відбулося – так можна сказати про світлини справжньго маестро своєї справи!

У якому місті має жити така людина і звідки має рости коріння її роду?
Це місто – тайна століть, місто схоже на казку, місто сонячних краплин дощу; його стережуть горді леви, а на світанку воно вкрите туманом, його не можна не любити!

Саме у цьому місті, у місті Лева народився Віктор Солинко. Він зростав у сім’ї художника, вихідця з Лемківщини Дмитра Солинка. Цей многострадальний край, обдарований Всевишнім райською красою заклав у душі своїх дітей любов до природи, наділив особливим чуттям і баченням краси. І навіть брутальна депортація з рідних терен не змогла вбити це чуття. Воно передається кожному наступному поколінню, як оберіг, як пам’ять про своє коріння.

І хіба ж можна не творити, хіба ж можна інакше бачити своє життя – о, ні! Спочатку фотографія для Віктора була захопленням, потім він почав знимкувати все, що вражало і , що мало вагу для нього, для друзів. Потім спробував працювати фотографом на весіллях, бенкетах, багаточисельних конференціях... І хоббі переросло у професію. За 10 років професійної діяльності чимало зроблено. Його світлини можна побачити у багатьох літературних виданнях, в альбомах, в колекціях сотень і сотень родин. Улюбленими ж темами залишаються Лемківщина, природа, мистецькі події. Де б Віктор не був, де б не подорожував завжди з ним його вірна і надійна супутниця – фотокамера. На цій сторінці представлені фотоальбоми різних років та подій.

А попереду багато творчих ідей, які обов’язково подарують радість нашим очам.
Люба Смереканич

Скористатися послугами
відомого львівського фотомайстра Віктора СОЛИНКА,
запросити його на свої як громадські, так і особисті, імпрези,
здійснити зйомки урочистих подій,
можна за контактними даними:


моб. телефон 098-575-63-27 або 093-844-83-83

Електронна пошта v_solynko@hotmail.com

Нет комментариев.