Всеукраїнська науково-практична конференція “Депортація українців Польщі – погляд через десятиліття” відбулась в актовій залі Інституту філології Київського Депортацiя лемкiв Польщi національного університету імені Тараса Шевченка 3 листопада 2006 року.
Цього року минає 60-та річниця примусового виселення етнічних українців з території Польщі. У звя’зку з цим Світова Федерація Українських Лемківських об’єднань, Громадська організація “Товариство “Лемківщина” м. Києва Центр українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка організували і провели всеукраїнську-науково практичну конференцію “Депортація українців Польщі – погляд через десятиліття”, яку відкрила Стелла Миронченко, Голова громадської організації “Товариство “Лемківщина” м. Києва.
(Лемки – то західна етнічна гілка українського народу, що з давна проживає в Карпатах. Гори поділяють Лемківщину на північну (галицьку) та південну (словацьку та закарпатську). У травні 1945 року скінчилась друга світова війна, а на Лемківщині розпочалась своя. У вересні 1944 року комітет національного визволення Польщі і уряд України заключили незаконну угоду про обмін населенням. Етнічних українців з території Польщі виселяли в Україну, а поляків навпаки. Страшна нелюдська ситуація довкола того спричинила трагедії в тисячах сімей. Примусово з рідних домівок, з Лемківщини, Надсяння, Холмщини було депортовано понад 200 тисяч лемків. Та звісно, що не всі покинули рідні хати.
Депортацiя лемкiв
Тоді в 1947 році операція "Вісла" продовжила страшну справу. Ще близько 140 тисяч українців під приводом того, що вони є опорою УПА, насильно виселили на північні та західні землі Польщі. Українські села просто знищували: палили хижі, руйнували церкви. За новими уточненими даними з Лемківщини. Надсяння, Холмщини, Підляшшя в ті роки примусово було виселено 483 808 етнічних українців. Таке було і про то ми мусимо пам’ятати).
Джерело: Прес-Центр унiверситету
http://www.pressa.univ.kiev.ua/
Нет комментариев.