Про тих, що прийшли на поклик Зеленої неділі


...Уже липа випустила цвітонос, гілками якої у нас найчастіше на Зелені свята замаюють хати, городи. Були види на буйне цвітіння лип і 65 років тому, але там, на Лемківщині, Холмщині, Надсянні, Підляшші, в цілому Закерзонні, звідки насильно депортували етнічних українців, мабуть, того року липовий мед був з гірким присмаком, бо ввібрав цвіт весь той розпач, біль, страждання, пекучі сльози, що дощем впали на рідні поля й садки, рідні Бескиди. Не сміялась зелен-розмаєм, а плакала Зелена неділя кривавими сльозами, бо покидали етнічні українці споконвіків заселену ними землю.

А сьогодні в Прикарпатському краю радість, бо нові покоління, що з'явились на світ за цей час і вже глибоко пустили коріння тут, продовжують справу батьків, відроджують самобутню культуру лемків. . Ой "Цне мі ся за тобом, мій Лемківський краю!", дуже-дуже, раз фестиваль скликав до Рівні понад три тисячі народу не лише з нашого краю, але й із Сербії, Польщі, Словаччини, восьми областей України, щоб вони ще раз відчули, що лемко жив, жиє і буде жити зі своєю піснею, самобутньою культурою, соковитою говіркою.

Про тих, що прийшли на поклик Зеленої неділі



Розпочався фестиваль урочистою ходою-парадом художніх колективів та гостей фестивалю до пам'ятника Тарасу Шевченку в Рожнятові, біля якого хоч на мить зникають сум і тривоги, неприязнь, що ще іноді точить душі, біля якого, згадуючи заповіти поета, відчуваємо, що ми — велика нація. Його піснею "Реве та стогне Дніпр широкий" у виконанні народного аматорського хору районного Народного дому фестиваль взяв старт. До присутніх звернувся голова Рожнятівської районної ради Анатолій Дирів, який відмітив, що і нашим краянам, і гостям із зарубіжжя, що прибули на фестиваль, небайдужа доля депортованих. І, завдяки згуртованості, наполегливості, вони заявили про себе як етнічна група, зберігають і плекають культуру батьків і прадідів.

А на ватряному полі у Рівні гостей хлібом-сіллю стрічали ансамбль "Маленькі бойки" з Перегінського, приспівуючи, що, незважаючи, з якого регіону людина: чи то бойко, чи гуцул, чи лемко, чи подоляк — ми всі одна родина, бажали всім, щоб завжди був хліб на столі, а щастя — в душі. Здається, всюди задзвонили дзвони, скликаючи гостей на свято, і бистроплинні Лімниця і Сян сповільнили свою течію, щоб почули і в Кракові, і в Києві, в усій Лемківщині, що на Рожнятівщині величне свято, і з водою плине в минуле лечаль. А ще перегінчанка, заслужена артистка України, Марта Шпак піснею "Роде наш красний", якою й розпочався фестиваль, підтвердила, що гостей очікує неповторне дійство. Право підняти прапор фестивалю надали найстаршій лемкині Анні Гарадим та наймолодшому нащадку лемків Віктору Крисюку. Під звуки лемківського гімну "Гори наши" у виконанні народної хорової капели «Бескид» з Івано-Франківська на ватряному полі здійнявся прапор фестивалю. Благословення на його успішне проведення дав отець-декан з Калуша Михайло Бігун. Він нагадав про ту трагедію, яка вразила етнічних українців у 1944-47 роках, коли їх, як те дерево, вирвали з Бескидів і розкидали по різних місцях. Але вони не втратили своєї гідності, живуть із світлим почуттям віри, надії на краще, любові до прабатьківського краю.

Щирі вітання жителям Рожнятівщини, яку населяють представники різних етнічних груп українців, гостям фестивалю висловили перший заступник голови ОДА Василь Плав'юк, голови Верховинської та Калуської РДА Василь Гондурак і Василь Петрів, голова Рожнятівської РДА Микола Філіпович, в.о. голови Світової федерації українеських лемківських об’єднань Іван Лаба (Словаччина), голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександр Венгринович, голова Івано-Франківського обласної організації ВУТЛ Степан Криницький та інші виступаючі. На відкритті фестивалю були присутні народні депутати Украни Василь Чуднов та Ігор Зварич, голова регіонального міжрайонного лемківського товариства «Бескидське земляцтво» Юрій Марканич, інші поважні гості.

«Господи! Молю і благаю-тебе, не дай пропасти мені і моїй родині, моїм людям, що пізно посіяли зерна священні, вліті веснують, а коли і що збирати будуть — не знають. Боже милостивий! Зроби так, щоб сонце сходило і заходило, щоб світило всім людям і мені так, як там, у Бескидах, в моїх рідних горах і долинах, щоб жито і всяке зело вродило нам, і до зими всі ми були з хлібом і сіном і всяким збіжжям, що дає живність і людині, і птиці, і худобині. Всевишній Господи! Не дай забуття ні днесь, ні завтра, ні потім, допоможи втримати в пам'яті всі красоти краю, Бескидів, наших багатих цілющих вод у ріках Бистрику, Попраді, Сяні, всі красоти і принадні краєвиди полонин, гір, перелісків....» — цю «Молитву лемкині» бескидська берегиня Катерина Русин промовляла зболеним серцем від втраченого, а ще просила Всевишнього, щоб дав мудрості дітям тягнутися до рідної землі дідів і прадідів, шанувати їх могили, церкву, віру. І Господь вислухав її, бо зрозуміла поклик віків юна Софійка Матіїшин з Вигоди і теж виголосила «Молитву маленької лемкині», і діти та внуки Катерини Юрківни гідно продовжують справу матері й бабусі, заснувавши навіть в Італії (м.Удіне) «Бескидське земляцтво» і відроджують лемківські звичаї, співучу лемківську говірку, пісні, співанки, забави і вечірки в дні свят і в дні робіт та надіслали учасникам фестивалю звитанє з далекої країни.

Учасники фестивалю хвилиною мовчання вшанували пам'ять депортованих, які-відійшпи у вічність.

Під звуки фестивального гімну «Нас кличе Зелена неділя» (вірші В’ячеслава Семенка, музика Ярослава Теплого) у прекрасному виконанні знаного у світі лемківського вокального дуету «Червоне та Чорне» з м. Житомира, на ватряному полі спалахнула ватра, запалити яку було доручено голові Івано-Франківської обласної організації ВУТЛ Степану Криницькому. Вона мовби перейняла естафету Ждині (Польща) і дає надію, що цей вогник не згасне, що манитиме сюди лемків з усього світу. За звичаєм священики освятили вогнище, щоб воно довго гріло серця присутніх, будило в них любов до ближнього.

«Я дуже радий, що вдалося зберегти нашг традиції,-сказав в.о. голови Світової федерації українеських лемківських об’єднань Іван Лаба (Словаччина), — і наша зустріч — це прояв довіри одних до одних, виконання заповіту предків — зберегти пісню, яка зігріває серце, голосить про любов до праотчої землі. Оберігайте це співуче дерево, яке вкорінилось в цю землю».

А що в цього пісенного дерева й справді глибоке коріння й розлоге широке гілля, засвідчили пісні у виконанні лемківської народної хорової капели "Бескид" Івано-Франківського лемківського товариства під керівництвом Петра Чоловського, заслуженої артистки України Марти Шпак, зразкового фольклорного колективу «Маленькі бойки», його солістів Соломійки та Ромчика Чічаків, пароха церкви «Серце Ісуса, Серце Марії» (м.Долина) протоієрея, радника єпископа Івано-Франківської єпархії о. Вітольда Левицького, лемківського родинного ансамблю «Лемківські іскорки» (м. Долина), дуету «Червоне і Чорне» (Валентини та Ярослава Теплих) із Житомира, молодої лемкині з Рожнятова Галини Бабич, ансамблю Рожнятівського осередку Союзу українок, народного вокального гурту козацької пісні «Чорномор» (м.Одеса), культурно-мистецького колективу «Петро Кузм’як» (м. Нове Орехово, Сербія) та інші.

«Любімося, бо ми вепика нація, і це нас об'єднує, — закликав голова обласної ради Олександр Сич. —Україна багата суцвіттям рідних етнічних груп і це багатство в піснях, виробах. Тож бережім те фопьклорно-етнографічне багатство, яке маємо.»

А майбутнє наше у плідній роботі у піснях і танцях, таких, які виконали заслужена артистка України Марія Яніцька, співаки Роман Локатир з Брошнева-Осади, Ірина Томків з Вільхівки. народний хореографічний колектив «Водограй» Брошнівської дитячої школи мистецтв (керівник Мирослава Гордієнко), народний хореографічний колектив Брошнів-Осадського Народного дому (керівник Богдан Мандроцин), пемківський вокальний ансамбль «Відгомін Бескидів» (м. Долина), народний вокальний аматорський ансамбль з Теребовлі, ансамбль фольклорних музик «Калуські гудаки», ансамблю гітаристів з Брошнева-Осади, фольклорно-етнографічний ансамбль «Студенька» з Калуша, зразковий фольклорний гурт «Потічок» та народний аматорський ансамбль «Бойківчанка»(Калуш) та багато інших виконавців танців. пісень, музики.

А ввечері до пізньої ночі на молодіжній забаві гостей веселили гості з Житомира – дует «Червоне та Чорне» (у складі лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів та фестивалів Валентини та Ярослава Теплих), котрий своєю запальною танцювальною музикою та піснями підняв не тільки настрій гостям фестивалю, а й підняв і закликав їх до танцю. Розігріту публіку далі веселили гумористичний театр «Кум» з Калуша, вже згадані і нові виконавці, грав оркестр народної музики «Дивограй» (керівник Михайло Турчин). Відбулися спортивні забави змагання на спритність та серед рибалок. Завершився перший день фестивалю феєричним шоу-феєрверком.

Наступного дня на ватряному попі відбулася Служба Божа та Панахида, яку відправили парохи нашого району та приїжджі священики Навертались на очі сльози під час виступу лемківського священика зі Львова Анатолія Дуди, який не забув лемківську говірку і нагадав, як виселяли етнічних українців тих країв, де збереглись могили ще з княжих часів, як заламував руки із горі від прощання з рідним краєм батько, переступивши за поріг рідної хати, йдучи звідти в невідомість назавжди. І ніхто досі не попросив у цих знедолених, ні за яку провину депортованих людей пробачення за понівечені хрести, поруйновані могипи, понищені села, розвіяні, мов листя, по світу...

Концертну програму другого дня фестивалю розпочав пемківський фольклорний колектив з Брошнева-Осади під керівництвом Дарії Бордун. Порадували своїми виступами народні аматорські хорові колективи Брошнева-Осади та Пврегінського (керівники Іванна Терлецька та Богдан Русинкевич), оркестр народної музики «Дивограй» з Рожнятова, фіналістка тепепроекту «Крок до зірок» Марічка Мельник, гурт «Братове» з Перегінського. найстарша пемкиня з Брошнева-Осади Ольга Зубрицька, вокально-інструментальний ансамбль «Зорепад» (Підгайці, Тернопільська область), юні співачки Іринка Томків, Віталія Гриненків, дует у складі дипломанта обласного фестивалю «Водограй» Лариси Самілів та Христинки Притули, гості з Сербії та інші співаки, танцюристи, музиканти

Фестивальна концертна програма завершилась спеціально написаною для цього фестивалю піснею-гімном «Нас кличе Зелена неділя» у виконанні Валентини та Ярослава Теплих (дует «Червоне та Чорне»).

Далі окрасою фестивалю став виступ легенди української естради лауреата Шевченківської премії народних артистів України Тараса Петриненка та Тетяни Горобець, Спухаючи виступ знаних народних артистів, присутні мовби почули сповідь української душі. Голова РМЛТ «Бескидське земляцтво» Юрій Марканич вручив Тарасу Петриненку почесний диплом лемківського фестивалю. Як зауважив голова Рожнятівської районної ради Анатолій Дирів, виступ на фестивалі артистів такого високого рівня засвідчив, що фестиваль вдався. Про втілення в життя мрії батька - проводити на території «Михайлової колиби» фестивалів говорив господар ватряного поля і комплексу громадського харчування Роман Новицький. Щиру вдячність артистам, організаторам фестивалю, його офіційним партрнерам, гостям висловили голова обласного лемківського товариства Степан Криницький. начальник управління культури ОДА Володимир Федорак, голова райдержадміністрації Микола Філіпович. голова регіонального міжрайонного лемківського товариства Юрій Марканич, вручив їм подяки, а Бескидська берегиня Катерина Русин — «Молитви Лемкині» та «Маленької Лемкині».

— Два дні проминули як одна мить. Вчора ми просипи Бога, щоб сонце зігріло нас. Але ми зігріті теплом сердець. Ми ближче пізнали лемківську культуру. Лемківський фестиваль взяв старт в «Михайловій колибі» і він передасть естафету бойківському, який, є надія, наступного року відбудеться на цьому місці. Будемо їх проводити почергово. Це нас більше згуртовуватиме. І заради цієї єдності варто жити, — сказав на завершення фестивалю голова райдєржадміністрації Микола Філіпович. Кожен виступаючий, здається, ділився з присутніми часточкою свого серця.

Пісня-Гімн
Прикарпатського фольклорно-етнографічного фестивалю
лемківської культури
«НАС КЛИЧЕ ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ»

Вірші В’ячеслава СЕМЕНКА ....................................Музика Ярослава ТЕПЛОГО


ДУет ЧЕРВОНЕ та ЧОРНЕ - НАС КЛИЧЕ ЗЕЛЕНА НЕДІЛЯ

Як листя, розвіяне вітром,
Нас гнала недоля лиха.
Сльозами прощання розмитий,
Наш край за горбами зникав...
В тумані розтанули храми,
Дороги на схід нас вели,
Туди, де гоїлися рани,
Обпалені жаром війни.
ПРИСПІВ:
Нас кличе, кличе Зелена неділя,
Наш поступ твердий ніхто не скорив.
Нас гріла в праці і звала надія,
І наша, і наша свіча ще горить !


Бескиди ще нас пам'ятають,
Святковий молитвенний спів,
Як горе прийшло на світанні
В оселі до наших батьків.
Та ми не скорились, не впали,
Не канули в безвість віків.
Надія нам сили додала
Здолати усіх ворогів.
ПРИСПІВ.

Ми нову ріллю засівали
Лемківським своїм майбуттям.
Ми мову і звичай плекали,
Як мати маленьке дитя.
Не висохне наше коріння,
Росте і колоситься лан.
Бо ми є дітьми України
На многі і благі літа!
ПРИСПІВ:
Нас кличе, кличе Зелена неділя,
Наш поступ твердий ніхто не скорив.
Нас гріла в праці і звала надія,
І наша, і наша свіча ще горить
!



Фоторепортаж Анни КИРПАН про Фестиваль

Детальна інформація по фестивалю
(прес-реліз, програма фестивалю)


 

З ІСТОРІЇ ФЕСТИВАЛІВ
(прес-реліз)



Лемки - західна етнографічна гілка українського народу, яка споконвіків проживає по обох схилах Карпат. Гори поділяють Лемківщину на дві частини, що розміщені на території трьох держав: Польщі -48%, Словаччини-41%, України-11%.

Самоназва лемків - русини, руснаки. Так називались всі галичани до кінця XIX ст.. Досі вважають себе русинами жителі західного Закарпаття, Пряшівщини (Словаччина) та Воєводини (Сербія). Назву (точніше прізвисько) одержали від своїх сусідів за вживання частки «лем», у значенні - лише, тільки. Науковці ввели слово «лемко» в оббіг, як мовознавчо-етнографічний термін, лише на початку XIXст..

Протягом 1944 - 46 рр. на підставі Угоди між Урядом Української Радянської Соціалістичної Республіки і Польським Комітетом національного Відродження про евакуацію українського населення з території Польщі до УРСР і польських громадян з території УРСР до Польщі (від 09.09.1944 р.) на Схід було депортовано 483808 осіб і розсіяно майже по всіх областях України. Тисячі депортованих у 1946 - 47 рр. повернулись в Галичину, ближче до Карпат. На Прикарпатті, зокрема осіли понад 35 тисяч осіб.

Ті, що залишились на Закерзонні - 140577 осіб, під час сумнозвісної акції «Вісла» (29 квітня- 12 серпня 1947р.) були депортовані на захід - колишні німецькі території, що відійшли до Польщі. Частина із них повернулась на прабатьківські землі під час «Хрущовської відлиги».

І фестиваль лемківської культури (Перша Лемківська Ватра) «Плаче і кличе Зелена Неділя»
відбувся 11 червня 2006 року на Хуторі с.Копанки Е мальовничому куточку Калуського району Івано-Франківської області.

Перша Ватра Регіонального міжрайонного лемківського товариства «Бескидське земляцтво» (голова оргкомітету Тарас Бунга, режисер Юрій Марканич, сценарій Катерини Русин) зібрала понад тисячу краян і гостей. На ватряному полі, на причепі тягача була обладнана сцена. На фестивалі були присутні понад 1000 краян і гостей. Ватру запалив Мирон Кулибанич, прапори України і РМЛТ «Бескидське земляцтво» підняли найстаріші бескидяни" Павло Марканич та Марися Бараник Службу Божу та панахиду відправили, о.мітрат Калуський декан Михайло Бігун, декан Рожнятівського району о.мітрат Ярослав Жовнірович і парохи с.Копанки. У концерті брали участь 25 мистецьких колективів та окремих виконавців з трьох областей Галичини та м.Києва (заслужені артисти України Йосип та Марія Яницькі).

У святі взяли участь і виступили заступник голови Калуської РДА Віктор Романів, голова Калуської районної ради Василь Прокопів.

Фестиваль проводився в рамках заходів до 60-річчя депортації українців з території Польщі.

II фестиваль лемківської культури
проводився за сприянням РМЛТ «Бескидське земляцтво» 27 травня 2007 року у м. Галич і отримав назву «Галицька лемківська ватра».

В центрі м.Галич було зведено модернову сцену, а на Привокзальній площі було відкрито і освячено пам'ятний знак-жертвам депортації з нагоди 60-річчя виселення українців з етнічних земель.

Почесними гостями свята були голова Галицької РДА Василь Крук, голова Галицької райради Богдан Попович, голова СФУЛО Володимир Ропецький.

У концертній програмі взяли участь майже 30 колективів та окремих виконавців з трьох областей Галичини.

ІІІ-й фестиваль лемківсько-русинської культури
в рамках співпраці проходив 17-18 серпня 2008 року у м. Балигород (повіт Ліско Польща) під назвою «Культура Пограниччя».

В селі Криве-Присліп було встановлено і освячено Пам'ятний Хрест жертвам депортації, в руїнах Церкви Успення Матері Божої (м.Балигород) Службу Божу відправили: о.доктор Мирон Михайлишин (УГКЦ м.Жешів), о.мітрат Стефан Батрух(м.Люблін), о.Михайло Залеський (м.Івано-Франківськ), о.Вітольд Левицький (м.Долина).

На стадіоні вперше за 63 роки було піднято прапор України та звучав Гімн України. У святі брав участь вуйт гміни Балигород Роберт Стемп'єн, начальник відділу культури і туризму м.Балигорода Кристоф Хитала, голова Брошнів-Осадської селищної ради Володимир Борович, голова СФУЛО Володимир Ропецький.

В концерті виступили більше 20 колективів та окремих виконавців Івано-Франківської, Львівської областей (Україна), Польщі та Словаччини. Серед гостей свята були гості з Америки, Бельгії, а також відома лемківська співачка Анничка (Анна Чеберенчик).

Голови оргкомітету фестивалю - Юрій Марканич (Україна) та о. доктор Мирон-Михайлишин (Польша).

ІV-й фестиваль лемківсько-русинської культури
проходив 18-19 серпня 2009 року у м. Тісна (повіт Ліско Польща) в рамках фестивалю «Бескидські ангели».

В дні проведення фестивалю було встановлено Пам'ятні Хрести жертв депортації в селах Ветлина та Струбовисько. Канонічну Службу Божу відправили о.Мирон Михайлишин (УГКЦ м.Жешів), о Михайло Залеський (м Івано-Франківськ), о. Вітольд Левицький (м.Долина), о.Ігор Грибович (м.Долина), пробощ римо-католицького костелу в с.Ветлина кс. Амадеуш.

Серед гостей були присутні голова СФУЛО Володимир Ропецький, голова Рожнятівської РДА Роман Новицький, голова Брошнів-Осадської селищної ради Володимир Борович, голова об'єднання українців у м.Сяноку Богдан Юрчишин.

У концертній програмі взяли участь 20 колективів та окремих виконавців із Івано-Франківської, Тернопільської областей, етнофолк-дует «Червоне та Чорне» у складі Ярослава та Валентини Теплих (м.Житомир) та Польщі.

Голови оргкомітету фестивалю - Юрій Марканич (Україна) та о. доктор Мирон Михайлишин (Польша)

ПРОГРАМА V ФЕСТИВАЛЮ 12-13 червня 2011 року

12 червня 2011 року /неділя/



12 год. урочиста хода-парад художніх колективів та гостей фестивалю (смт. Рожнятів)

«Михайлова колиба», с. Рівня, Рожнятівського району
13 год. Урочисте відкриття V Прикарпатського фольклорно-етнографічного
фестивалю «Кличе Зелена Неділя»
14 год. Святковий концерт.
22 год. Молодіжна забава

Програма концерту


1. Лемківський народний хор «Бескид» Івано-Франківського лемківського товариства кер. П. Чоловський
2. Марта Шпак - заслужена артистка України, солістка державного академічного ансамблю пісні і танцю внутрішніх військ МВС України (м.Київ) та зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» (смт. Перегінськ)
3. О. Вітольд Левицький - парох церкви «Серце Ісуса, Серце Марії,» протоієрей радник єпископа Івано-Франківської єпархії (м. Долина)
4. Хор «Доленька» товариства «Надсяння» (м. Калуш, кер. О. Герус)
5. Народний хореографічний колектив Брошнівського НД (кер. Богдан Мандроцин)
6. Дитячий зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» (смт Перегінське) кер. Наталія Шпак.
7. Соломійка та Ромчик Чічак (смт Перегінське) кер. Н. Шпак.
8. Роман Локатир (смт Брошнів)
9. Зразковий аматорський танцювальний колектив «Водограй» ДШМ смт Брошнів-Осада кер. Мирослава Гордієнко.
10. Лемківський родинний ансамбль «Лемківські іскорки» (м. Долина) кер. Г Курило
11. Гуляк Марія (м. Долина) кер. М. Маркович
12. Народний хореографічний колектив Брошнівського НД танцю (смт Брошнів) кер. Богдан Мандроцин
13. Дует «Червоне і чорне» Валентина та Ярослав Теплі (м.Житомир)
14. Писар Надія - лауреат всеукраїнського конкурсу читців ім. Т Шевченка (м. Івано- Франківськ)
15. Культурно-мистецький колектив «Петро Кузьмяк» (м. Ново Орехово, Сербія).
16. Лемківський вокальний ансамбль «Відгомін Бескидів» (м. Долина)
17. Ростислав Кравчук (м. Рівне)
18. Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль (м. Теребовля) кер. О. Лучка
19. Народний аматорський ВІА «Зорепад» кер. Пелацишин (м. Підгайці).
20. Народний вокальний козацький гурт «Чорномор» кер. А. Патюк (м. Одеса).
21. Ансамбль троїстих музик «Калуські чудаки» (м.Калуш) кер. О. Панькова
22. Ансамбль гітаристів, смт. Брошнів-Осада, кер.ІваннаТерлецька
23. Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Студенька» (м. Калуш) кер. В. Нагловський
24. Дует сестер Ліліана та Неоніла Бабкевич (м. Городок)
25. Народний вокальний ансамбль «Бойківчанка» (м.Калуш) кер О. Герус
26. Зразковий танцювальний ансамбль «Потіха» (м.Калуш) кер. Н. Терещенко
27. Народна капела «Балове» кер. Ян Гербетко (Польща)
28. Зразковий фольклорний гурт «Потічок» (м. Калуш) кер. Н. Гуменюк
29. Богдана Фука (м. Калуш)
30. Ансамбль «Перлина» (м Калуш) кер. Л.Ланик
31. Зразкова студія «Дует» (м. Калуш) кер. Л. Ланик

Молодіжна забава 22:00-03:00
1. Дует «Червоне і чорне» м.Житомир
2. Молодіжний гурт "Аmbelenis Kortse" смт. Брошнів-Осада
3. Марта Шпак - заслужена артистка України (м. Київ) та зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Маленькі бойки» (смт. Перегінське)
4. Гумористичний театр «Кум», кер. О.Новосад, м.Калуш
5. Олександра Білоус, м. Івано-Франківськ
6. Оркестр нар. Музики «Дивограй», кер. Михайло Турчин
7. ВІА «Михайлова колиба», с. Рівня.

13 червня 2011 року /понеділок/
«Михайлова колиба», с. Рівня, Рожнятівського району



10 год. Служба Божа та панахида (Ватрянв поле)
12 год. Продовження концерту ,
18 год. Закриття фестивалю

1. Лемківський фольклорний колектив (смт Брошнів), кер. Дарія Бордун
2. Народний хоровий колектив Брошнівського НД (смт Брошнів), кер. Іванна Терлецька
3. Ольга Зубрицька (смт Брошнів)
4. Вокально-інструментальне тріо районного товариства «Бескидське земляцтво» (смт Рожнятів) кер. Ірина Русин
5. Балабан Галина (с. Копанки)
6. Оркестр народної музики «Дивограй» (смтРожнятів), кер. Михайло Турчин
7. Ірина Русин (смт Рожнятів)
8. Народний аматорський хоровий колектив «Бойківщина» (смт Перегінське), кер. Б Русинкевич
9. Кос Марія (с. Ясень) кер Н. Шпак
10. Ірина Томків (с. Вільхівка)
11. Роман Локатир (смт Брошнів-Осада)
12. Жіночий вокальний ансамбль (смт Перегінське),кер. Д. Король.
13. Галина Бабич (м. Рожнятів).
14. Ансамбль «Воля» Івано-Франківського обласного товариства «Бойківщина» кер. Л. Дуда (м. Івано-Франківськ)
15. Народний самодіяльний хоровий колектив Союзу Українок кер. С. Діденко (м. Рожнятів)
16. Культурно-мистецький колектив «Петро Кузьм'як» (м. Ново-Орехово, Сербія)
17. Молодіжний гурт "Аmbelenis Kortse" смт. Брошнів-Осада
18. Дует «Червоне і чорне» (лауреати Міжнародних та Всеукраїнських пісенних конкурсів Валентина та Ярослав Теплі) (м. Житомир))
19. Народна артистка України Тетяна Горобець та народний артист України Тарас Петриненко (м. Київ)

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ

Іваницький Роман Ярославович - заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, голова оргкомітету
Федорак Володимир Васильович - начальник управління культури Івано-Франківської облдержадміністрації
Криницький Степан Семенович - голова Івано-Франківського обласного товариства «Лемківщина» заступник голови оргкомітету
Дирів Анатолій Борисович - голова Рожнятівської районної ради, заступник голови оргкомітету
Філіпович Микола Ярославович - голова Рожнятівської РДА, заступник голови оргкомітету
Луцький Володимир Ярославович - голова Долинської районної ради заступник голови оргкомітету (за згодою)
Шкутяк Петро Зеновійович - голова Долинської РДА, заступник голови оргкомітету (за згодою)
Марканич Юрій Павлович - голова Регіонального міжрайонного лемківського товариства «Бескидське земляцтво», заступник голови оргкомітету
Стрижак Володимир Богданович - завідувач сектору з питань внутрішньої політики, зв'язків із засобами масової інформації та громадськістю Рожнятівської РДА, секретар оргкомітету

Члени оргкомітету
Абрам Богдан Федорович - начальник служби у справах дітей Рожнятівської РДА (за згодою)
Бойчук Омелян Петрович - заступник голови Рожнятівської РДА
Борович Володимир Феліксович - Член РМЛТ «Бескидське земляцтво»
Данилів Оксана Петрівна - голова Долинського районного лемківського товариства «Лемківщина»
Клим Віра Іванівна - редактор районної газети "Новини Підгір'я" (за згодою)
Ковальчук Зіна Володимирівна - директор Рожнятівського районного центру соціальних служб для сімТ, дітей та молоді(за згодою)
Крисюк Ганна Ярославівна - Голова молодіжної адміністрації Івано-Франківської області (за згодою)
Міляновський Віталій Борисович голова молодіжної районної організації адміністрації Рожнятівського району(за згодою)
Новицький Роман Михайлович - голова ревізійної комісії УРСП «Памібро» (за згодою)
Новицький Ярема Михайлович директор МПП «Таля»
Паламар Марина Володимирівна - начальник відділу у справах сім'ї1, молоді та спорту Рожнятівської РДА
Слабінога Остап Йосипович - начальник відділу освіти Рожнятівської райдержадміністрації
Тринчук Ярослав Іванович - начальник відділу культури та туризму Рожнятівської РДА

ОРГКОМІТЕТ регіонального міжрайонного лемківського товариства Бескидське земляцтво

Юрій Марканич - Голова оргкомітету
Мирослав Слепко - заступник голови оргкомітету
Мирослава Шелест - заступник голови оргкомітету
Галина Шлапак- секретар оргкомітету
Лілія Козаровська - секретар оргкомітету