Воскресла писанка


Воскресла писанка

Воскресни писанко!

Відлунали вже гаївки, що привели весну не лише в оточуючу нас природу, а й у наші серця. На почесних місцях у багатьох домівках як оберіг на вишитих рушниках чи серветках - великодні писанки. Багато хто мав змогу побачити, а то навчитися їх розписувати під час І Міжнародного фестивалю лемківської культури «Воскресни писанко!», де народні майстри лемківської писанки навчали всіх охочих техніки писанкарства.

Ось про що повідомив Національному Етнічному Порталу www.lemky.com голова Львівської міської організації «Фундація дослідження Лемківщини» (ФДЛ) Петро Гандяк:

Воскресла писанка
Голова ФДЛ Петро Гандяк на відкритті фестивалю

Підводячи підсумкивже можна сказати, що І Міжнародний фестиваль лемківської культури «Воскресни писанко!» відбувся ! І це головне !

В фестивалі взяло участь біля 350 учасників, з них більш як 200 писанкарів і писанкарок, в тому числі 170 дітей. Відрадно, що приїхали діти з шкіл народної творчості з м.Самбора, Городка, Комарно, Пустомит, Глинян. В майстер-класі також прийняла участь представниця Республіки Зімбабве (знаходиться на півдні Африки) п.Мударікі Тесса, яка зараз навчається в м.Тернополі і за два роки оволоділа українською мовою.

Воскресла писанка
Учасники фестивалю

Все, що планували у програмі фестивалю організатори було зреалізовано.

13-14 березня 2010 року в Львівській дитячій школі народних мистецтв, Львівське обласне об’єднання лемків разом з керівництвом школи провели

13 березня 2010 року
відбулося урочисте відкриття фестивалю в програмі котрого були :
1. Вступні слова-привітання керівників фестивалю, представників владних структур, гостей фестивалю, маївки дитячих фольклорних колективів школи народних мистецтв і «Барвінок», музичне вітання від заслуженого артиста України п.Мирона Блощичака.
2. Проведення майстер-класу за участю майстрів лемківської писанки.
3. Круглий стіл на тему: «Лемківська писанка, її символіка, роль і місце в сучасному мистецтві». В круглому столі прийняли участь науковці, педагоги, митці, учасники майстер-класу.

Воскресла писанка

Підведення підсумків

Воскресла писанка

Наймолодші учасники фестивалю

Воскресла писанка

Не підказуй!!! Сама знаю як !

Воскресла писанка

У творчому процесі

Другий день фестивалю, 14 березня, розпочався зі спільної молитви в Лемківській церкві в Шевченківському гаю.

О 14.00 год. було відкриття виставки лемківської писанки в Музеї етнографії та художніх промислів м.Львова.

Було проведено нагородження учасників фестивалю дипломами, пам’ятними символічними медалями, сувенірами.

Проведення фестивалю перетворилося на справжнє свято лемківської писанки, свято невмирущого народного мистецтва, бо ж недарма великодні писанки завжди були зарядом сонячної енергії, який струменіє з мініатюрних шедеврів, даруючи всім людям добро і любов.

Інформація Національного Етнічного Порталу України www.lemky.com

Нет комментариев.