"Калинові мости" українців Польщі і України


"Калинові мости" українців Польщі і України

У польському місті Оструда відбувся ІІІ Міжнародний телерадіофестиваль "Калинові мости", організаторами якого є Рівненська обласна державна телерадіокомпанія та Ольштинський відділ об’єднання українців у Польщі. Протягом тижня журналісти з 20 областей України ознайомились із різними сферами діяльності жителів Вармінсько-Мазурського воєводства, де проживає багато етнічних українців. Фестиваль проходив під патронатом маршалка воєводства Яцека Протаса і голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа, за підтримки Держкомтелерадіо України та Генерального Консульства Польщі у Луцьку.

Не зважаючи на свій юний вік, фестиваль вже має свої традиції і одна із них - це урочисте відкриття у Гурово-Ілавецькому комплексі шкіл з українською мовою навчання – духовному центрі українців Вармії і Мазурів. У ньому взяли участь Генеральний консул України у Гданську Мирон Янків, керівники органів місцевого самоврядування. Упродовж фестивальних днів журналісти ознайомилися із досвідом забезпечення водою Ольштина та містечка Миколайки, відвідали ще одну школу з українською мовою навчання у Бартошицях. Тут дитячому хору "Лісова пісня", яким керують Наталія та Сергій Шелести ми вручили баян, котрий подарував із власної колекції рівненський лікар Анатолій Приварський. Програмою фестивалю було також передбачено ознайомлення з роботою комунального водоканалу, мандрівку мазурськими озерами, відвідини склозаводу, де і господар, і працівники - вихідці з України. Тут народжуються дивовижні речі зі скла, які мають попит не лише в Польщі, а й за кордоном. Ще один українець, Степан Ткачук, почастував нас медом із найбільшої в Польщі пасіки, яка налічує 2,5 тисячі бджолиних сімей.

Степан Мігус, голова Ольштинського відділу обєднання українців Польщі
"Нам хочеться, щоб журналісти їхали в Європу і переконували своє суспільство, що в Європі варто бути. Ми не хочемо показувати це словами, а хочемо розказувати ділом, щоб журналісти побачили, яку користь це приносить Польщі".

Андрій Велесик, директор Рівненської ОДТРК
"Найважливіше те,що в процесі фестивалю журналісти з України почерпнули багато нової інформації. Скажімо, по реформуванню ЖКГ, яке сьогодні відбувається в Україні. Ті моменти, які уже на сьогоднішній день за допомогою Європейської спільноти запроваджують у Польщі, вони могли б запроваджуватись в Україні. Я думаю, що це ті моменти, які надзвичайно важливі в суспільній місії журналістській, які повинні підказувати, яким шляхом варто розвиватися суспільству".

А Гран-прі ІІІ Міжнародного телерадіофестивалю і професійні ноутбуки, які виділили для призового фонду управління лісового господарства та народний депутат України Віктор Матчук, здобули телевізійники з Херсона і полтавська радіопрограма про трагічну долю українців, переселених наприкінці другої світової війни з етнічних земель. Телепрограма «Європейський дім» і радіопередача журналістки Мирослави Романюк Рівненської облдержтелерадіокомпанії посіли перші місця у своїх номінаціях. Спеціальні призи від Генерального консульства Польщі у Луцьку вручили журналістам із Полтави та Дніпропетровська.

Петро Мідріган, журналіст
"У цьому древньому Острудському замку століттями вирішували державні справи, тут навіть бував Бонапарт Наполеон, а сьогодні вручили журналістські нагороди у рамках ІІІ Міжнародного телерадіофестивалю "Калинові мости"".

Кентшин, Польща, спеціально для інформаційної програми "День"
http://rtb.rv.ua/company/tele/video/3012/


Житомирська обласна організація ВУТ "Лемківщина" (голова - Я. ТЕПЛИЙ)
пропонує до перегляду
4 інтересних передачі-репортажі про життя-буття українців Польщі "Мости надії" з циклу "Червона калина"
журналіста Житомирської ОДТРК Людмили НАТИКАЧ.

"ЧЕРВОНА КАЛИНА" - Мости надії, частина 1


"ЧЕРВОНА КАЛИНА" - Мости надії, частина 2


"ЧЕРВОНА КАЛИНА" - Мости надії, частина 3


"ЧЕРВОНА КАЛИНА" - Мости надії, частина 4