Житомирська «Лемківщина» на брифінгу до Дня Європи


У прес-центрі Житомирської обласної державної адміністрації та обласної ради 13 травня 2010 року відбувся брифінг до Дня Європи.

До участі у ньому були запрошені і прийняли участь в обговоренні питань брифінгу голови національних суспільно-культурних товариств області. Серед них В.В. Піньковський – голова Міжнародної громадської організації «Товариство німців України- Відергебург», В.А. Лясковська-Щур – голова Житомирської обласної Спілки поляків України, М.Й. Гурвіц - голова єврейської культурної громади прогресивного іудаїзму «Штерн», Є.Р. Тіміряєв –голова Житомирської обласної громадської організації «Руська співдружність», Я.В. Теплий – голова Житомирської обласної організації Всеукраїнського товариства «Лемківщина».

Житомирська «Лемківщина» на брифінгу до Дня Європи

Ярослав Теплий та Володимир Піньковський під час обговорення

На брифінгу виступили : І.В. Орлов – заступник голови Житомирської ОДА (тема:Житомирщина:День Європи-2010), З.Б. Янченко – начальник головного управління економіки облдержадміністрації (тема: Шляхи поглиблення економічного співробітництва Житомирщини з країнами Європейського Союзу), М.К. Сюравчик – начальник управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Житомирської ОДА (тема:Розбудова громадянського суспільства в контексті євро інтеграційних процесів).

Житомирська «Лемківщина» на брифінгу до Дня Європи

Ігор Орлов та Микола Сюравчик під час виступів

Присутні були також ознайомлені з досвідом Асоціації шкільних європейських клубів м. Новограда-Волинського. Інтересною для обговорення була інформація О.М. Дікової-Фаворської – ректора Житомирського економіко-гуманітарного інституту ВНЗ «Університет «Україна»».

Вектор питань для обговорення був один - Україна і Європа. Питання стосувалися євроінтеграційного поступу України, копенгагенських критеріїв членства в ЄС, регіональної та глобальної безпеки, так само розглядалося питання України в системі енергетичної безпеки Європи. Не оминули учасники брифінгу і питання ЄВРО-2012: перспектив та викликів для інтеграції нашого регіону.

Учасники брифінгу та присутні журналісти були ознайомлені з планом заходів, присвячених Дню Європи, що пройдуть на Житомирщині та у Житомирі.

За інформацією Національного Етнічного Порталу України www.lemky.com
Фото Руслана Мороза

Нет комментариев.