Пісня – її сонячний світ


Лемкиня Юлія Дошна чарує вродою і талантом, примножує традиції рідного краю безмежною своєю любов’ю. Багато років зв’язана з ансамблем “Лемковина”.

Нині співає а капела або під акомпанемент класичної гітари Кшиштофа П’єтрухи та групи Ярослава Мазура. Репертуар артистки – це, зокрема, лемківські традиції, релігійні, обрядові та ліричні пісні. Спів а капела на диску “Там на Лемковині”, то проба збереження старих пісень у їх одвічному звучанні, однак у такій інтерпретації, що можуть виконуватись у кожній філармонії.

“Чого плачеш” – назва диска з ліричними піснями. Їх Юлія Дошна виконує при музичному супроводі гітари Кшиштофа П’єтрухи на слова поетів Й. Мерени, Б.-І.Антонича та до музики С. Козака . Виступала вона на багатьох сценах і в театрах. З великим успіхом, наприклад, з такими колективами: “Дударик”, “Лемковина”, “Оркестр Св. Миколая”, “Черемшина”. Неодноразово брала участь у Фестивалі української культури в Сопоті, “Лемківських ватрах”, оглядах художньої творчості національних та етнічних меншин у Варшаві, інших фолькльорних заходах, як от у Зомбковіцах Шлонських, Лігниці, Зиндранові, Києві. У 90-х роках, представляючи лемківську меншину, спільно з Краківським телебаченням реалізувала програму у циклі “У себе”, що привернула велику увагу змістом, майстерністю. Юлія Дошна є співзасновницею, а зараз керівником дитячого ансамблю “Веретено”. Сповна реалізовує свою мрію – виховати послідовників, які стануть своєрідними послами краси лемківської культури.

Пісня – її сонячний світ


Tracklist:

1. Юлія Дошна - Чого плачеш (2:09)
2. Юлія Дошна - Горе, долом ходжу (3:13)
3. Юлія Дошна - Ой, у саду ружа (2:51)
4. Юлія Дошна - Гора, гора і долина (2:46)
5. Юлія Дошна - Ой, вийду я на гору (1:50)
6. Юлія Дошна - Ой, чий то кінь стоїть (3:16)
7. Юлія Дошна - Феся (1:45)
8. Юлія Дошна - Сидить пташок на черешні (3:30)
9. Юлія Дошна - Будь здрава, землице (2:49)
10. Юлія Дошна - Чиї ти коники (1:36)
11. Юлія Дошна - Та піду я піду (4:08)
12. Юлія Дошна - Ой, полечко, поле (2:38)
13. Юлія Дошна - Висока береза (3:08)
14. Юлія Дошна - Пусти мене милий (2:02)
15. Юлія Дошна - Ой, зза гори кам'яної (2:51)

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2280985

Іван ЧЕЛАК

Нет комментариев.