Служба розвідки передала в музей унікальний рукопис


Служба розвідки передала в музей унікальний рукописСпівробітники Служби зовнішньої розвідки України передали Голові всеукраїнського товариства лемків Олександрові Венгриновичу унікальний зброшурований рукопис та примірник книги Юліяна Тарновича “Лемківщина. (Матеріяльна культура)”.

Коротка довідка про Ю. Тарновича. Тарнович Юліян (псевд. Бескид) (*2 січня 1903 — †28 вересня 1977), журналіст, публіцист, письменник і громадський діяч, народився у селі Ростайному на Західній Лемківщині неподалік Дуклі, у родині парафіяльного священика.

Книга визначного дослідника історії і культури лемків, громадського, політичного і культурного діяча, народознавця, письменника і митця Ю. Тарновича невеликим накладом була видана Українським товариством у Кракові у 1941 році.

Служба розвідки передала в музей унікальний рукопис

Рукопис, що містить численні ілюстративні матеріали з життя та побуту лемків, як і друкований примірник книги, нещодавно у результаті дослідницької та пошукової роботи були віднайдені у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки. Рукопис і книгу Юліяна Тарновича “Лемківщина. (Матеріяльна культура)” буде долучено до експозиції Державного музею історії, культури і побуту лемків.

Служба зовнішньої розвідки України проводить роботу з розсекречення архівних документів для вивчення їх істориками і громадськістю. Вже визначено пласт документів, які становлять історичну цінність і стосуються надзвичайно цікавих та маловивчених тем: діяльність за кордоном діячів української еміграції, історія створення української розвідки, проведення спеціальних операцій за кордоном, діяльність українських еміграційних урядів, діяльність диверсійно-розвідувальних груп під час ІІ Світової війни.

За матеріалами прес-центру СБУ в Івано-Франківській області
http://ifcity.in.ua

Нет комментариев.