До тебе лину, моя рідна земле


До тебе лину, моя рідна землеСаме так називався четвертий фестиваль лемківської культури, який відбувся 2 вересня у с. Нагірне Самбірського району. Це село стало центром мистецького свята не випадково – тут чи не найбільше живе тих, кого примусово після війни вигнали з Лемківщини (тепер Польща). Однак старше покоління переселенців, їхні діти свято бережуть свою духовність, культуру, звичаї, традиції. А ті, що виїхали із цього села, також не забувають, хто вони, чиї діти і якого роду.

Святкування розпочалося богослужіннями у церквах. Після урочистого відкриття фестивалю запалала лемківська ватра як символ незабутності. Увагу численних гостей привернула літературно-музична композиція "Вигнання". Спогади викликали щем у серцях присутніх.

Насиченою була концертна програма. У ній, зокрема, взяли участь найяскравіші виконавці лемківської народної та сучасної пісні - родинний етно-фолк дует "Червоне та чорне" із Житомира, "Лемківська студенка" – народний хор з Борислава, "Легіт" – вокальний квартет із селища Дубляни Львівської області та мистецькі колективи Самбірського району. Можна було придбати вироби народних умільців, цікаві книжки, оригінальні сувеніри.

Кожний учасник лемківської культури одержав грамоту-подяку. Окремих організатори відзначили художніми тарілками з емблемою фестивалю, яких виготовлено на ЗАТ "Вістовицький завод будівельної та художньої кераміки".

Увечері допізна тривали молодіжні забави.


Джерело: http://zik.com.ua/

Нет комментариев.