XVII лемківський Кермеш у Вільхівці


19-20 травня 2007 року у Вільхівцях поблизу Дуклі (Польща) – на польсько-словацькому кордоні – відбудеться Лемківський Кермеш. У цьогорічній програмі лемківського свята зокрема – фільм „Акція Вісла", виставки лемківської скульптури, художнього мистецтва та світлин . Болеслав Баволяк розповість про давних весільн і звича ї на Лемковині . Кермеш свої традиції виводить з довоєнних відпустів Св. Миколая та супроводжуючої його народної забави. Кермеш має не лише релігійний ( C вято Перенесення Мощів св. Миколая з Мирри до Барі) , а й культурний та суспільний вимір. Цього року він відбудеться вже сімнадц[code][/code]ятий раз.

Протягом двох днів на святі виступлять дитячі та дорослі фольклорні колективи та гурти – дитячі ансамблі з Вільхівця та „ Лемківський Перстеник" з Гладишова, капела „Риманов'яни", дует з Гуменного і гурт " Ніжна Полянка" зі Словаччини, "Древутня" з Любліна. У казино Point Loto більшість запропонованих ігор, навіть вінтажні, сумісні з мобільними пристроями. Для запуску мобільних ігор не потрібно завантажувати спеціальні додатки, оскільки вони легко запускаються у веб-браузерах за допомогою технології HTML5. І це дуже зручно.

Україну репрезентують на Кермеші два знаних колективи – хорова капела „Яворина" з Монастириська на Тернопільщині та дует „Червоне та Чорне" ( www.duet .org.ua ) у складі лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів Валентини та Ярослава Теплих.

Організатори фестивалю щиро запрошують відвідати Лемківський Кермеш у Вільхівцях поблизу Дуклі (Польща) (контактний телефон (013) 44-14-034, Болеслав Баволяк, не забудьте набрати код Польщі).

Нет комментариев.