Служба розвідки передала в музей унікальний рукопис

Служба розвідки передала в музей унікальний рукописСпівробітники Служби зовнішньої розвідки України передали Голові Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Олександрові Венгриновичу унікальний зброшурований рукопис та примірник книги Юліяна Тарновича “Лемківщина. (Матеріяльна культура)”

Лемчатко 2010 - додаток до Лемківського календаря

Лемчатко 2010 - додаток до Лемківського календаряМаленьке "Лемчатко"— видання, яке провадить нас у світ дитячих мрій, вчить шанувати своє минуле, без якого, як відомо, нема майбутнього. Хай кожен, хто візьме до рук цю книжечку, бодай на миті» відчує себе дитиною!

Лемківський календар 2010

Лемківський календар 2010Це видання є своєрідним екскурсом в історію Лемківщини, документальним свідченням незнищенності народних звичаїв, культури, традицій.

Словацький соловей і українська пісня

Словацький соловей і українська пісняУкраїнська народня пісня була вже не раз предметом наукової розвідки, аналізи її змісту, мелодійної досконалости, феноменальної простоти і доказом невмирущости людського генія, який її створив протягом століть. Численну бібліотеку книжок про українську народню пісню доповнила ще одна - у Словаччині.

Лемківський фольклор на американських платівках

'ЛемківськийВ одному з львівських видавництв побачило світ унікальне видання про фонографічні записи русинсько-лемківської народної музики на воскових циліндрах (1901-1913) та вінілових пластинках (1928-1930) - Богдан Горбаль, Владек Максимович.

Маловідома сестра акції «Вісла». Дещо про вигнання бойків

Маловідома сестра акції «Вісла». Дещо про вигнання бойків ХХ століття було щедрим на депортації, метою яких було позбавлення українців домівок, асиміляція, знищення регіональної самобутньої культури. Депортація під час війни та після її закінчення - це насильне переміщення загалом понад мільйон українців. Сьогодні більшість з тих подій, також завдяки праці наших українських істориків з Польщі, задокументовано, проте є ще події, які треба розкрити. До них належить депортація 1951 р., понад 30 тис. мешканців західної Бойківщини.