I Закарпатський фестиваль "Лемківська ватра"


I Закарпатський фестиваль "Лемківська ватра"Великоберезнянщина запалила минулої суботи першу «Лемківську ватру» у Закарпатті. Подія стала незабутнім святом для краян та гостей, які бережуть у серцях народні традиції та звичаї, вважаючи їх оберегами національної духовності.

Мальовнича околиця Заброді зібрала активістів лемківських осередків не лише нашої області, а й Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Словаччини, Сербії та інших регіонів, де компактно проживають представники цієї етнічної меншини. На імпровізованій сцені під відкритим небом звучали вітальні промови та відбувся надзвичайно колоритний концерт митців, які виконали твори лемківської спадщини.

Розпочали лемківський фестиваль ведучі, які привітали усіх учасників і свідків незабутньої культурно-мистецької події та запросили на сцену почесних гостей.

Першим слово мав голова Великоберезнянської РДА Іван Олійник, який підкреслив значення збереження одвічних народних традицій та звичаїв. Виступаючий наголосив, що сьогодення ставить на порядок денний підтримку всіх громадських рухів та організацій, які намагаються відродити джерела національної духовності. Тому з розумінням поставилися владні гілки району до ініціативи проведення першої обласної лемківської ватри, надавши фінансову та організаційну допомогу. Керівник органу виконавчої влади району побажав ініціаторам та всім глядачам культурно-мистецького свята гарного настрою, нових творчих досягнень та наснаги у примноженні духовних здобутків української нації.

Право запалити вогонь першої обласної лемківської ватри оголошене заступнику голови Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Степану Криницькому, завідуючій клубу у селі Смерекова Меланії Попадич та учаснику художнього колективу "Бескид" з Турки Львівської області Івану Біленському. Під оплески присутніх спалахує вогонь, який покликаний об'єднувати почуття та зігрівати теплом серця свідків колоритного фольклорного дійства.

Голова обласної організації товариства "Лемківщина" Василь Мулеса висловив щиру радість з того, що на Срібній Землі проводиться перше мистецьке свято представників етнічної меншини, яка проживає у більш ніж 200 населених пунктах та зберегла до сьогоднішніх свою обрядовість, культурні традиції, говірку та звичаї. За таку нагоду виступаючий тепло дякував керівникам владних структур району, працівникам відділу культури і туризму РДА, які доклали немало зусиль, щоб захід удався. Василь Мулеса розповів про трагічну історію лемків та їхньої культури, наголосив на значенні підтримки діяльності товариства, яке прагне зберегти самобутність етносу для прийдешніх поколінь.

Відзначив вагомість проведення самобутнього культурно-мистецького свята і начальник управління культури ОДА Юрій Глеба. Він висловив сподівання, що такі заходи стануть традиційними на Срібній землі, яка багата національно-етнічним колоритом.

Радість з можливості провести торжество світової лемківської родини у мальовничому куточку Великоберезнянщини висловив заступник голови Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Степан Криницький, котрий побажав і після свята не згасати вогнику ватри, а продовжитися промінням у серцях і душах людей, не байдужих до своєї історії та складових національної культури.
Від імені словацьких лемків учасників заходу вітав член президії центральної ради Союзу русинів Словаччини Іван Лаба. Він зауважив, що Великоберезнянщина останніми роками активно підтримує відродження духовності та культурно-мистецької самобутності свого краю.


За інформацією Великоберезнянської РДА Закарпатської області

Нет комментариев.