Мистецтво Лемківщини. Минуле і сучасність


В Тернопільському обласному художньому музеї , з ініціативи міського товариства „Лемківщина” відбулася виставка „Мистецтво Лемківщини. Минуле і сучасність”.

Виставка діяла протягом місяця. Вона мала на меті розповісти тернополянам , гостям міста про нашу маленьку батьківщину – Лемківщину, про людей , яких у рамках так званої добровільної репатріації в 1944-1946 роках було переселено на територію колишньої Радянської України, а в 1947 році під час акції “Вісла” решта українського населення було переселено на північно-західні землі Польщі. В експозиції були представлено відмінності в народній культурі лемків, які поділяються на три підгрупи: західну, середню та східну.

Відкрив виставку Ігор Дуда (лемко з Ганчови) – директор Художнього музею.

Мистецтво Лемківщини. Минуле  і сучасність
З подячним словом виступив Анатолій Венгринович (батьки - вихідці з Криниці) – заступник голови Тернопільської міської організації „Лемківщина”.

На виставці були широко представлені експонати Монастирського обласного музею лемківської культури і побуту, обласного художнього музею, музею „Лемківщина” (Тернопіль), роботи Никифора (графічні репродукції), В.Мадзеляна (гравюри), Д.Солинко (живопис), М. Федака (графіка), А. Сухорського (різьба), І. Мердака (скульптура), Б.Коваля (різьба), І.Омельченко-Криницької ( колекція ляльок у строях), одяг і ужиткові речі.

З захопленням присутні оглянули живопис художників-аматорів із Монастириська Михайла Тиханського та Павла Адам`яка.

Звучала лемківська пісня у виконанні заслуженого артиста України Богдана Іваноньківа, заслуженого працівника культури України Володимира Вернея, молодої співачки з Монастириська Людмили Курись. Поезію читали Міля Венгринович, Ольга Пасєка, Марія Войтович.

Хочу висловити велику подяку Михайлу Тиханському (одному із засновників Монастирського музею) за надання церковних книг, одягу, взуття і предметів побуту із власного зібрання, Руті Сардизі (с. Жовтневе Тернопільського району) за родинні вишиванки, які привезені із с.Злоцького (Західна Лемківщина) і вишиті власноруч, Уляні Лучці ( Підволочиськ) за картини- вишивки, Антоніні Колтуняк (Тернопіль) за власну колекцію робіт з бісеру, Надії Блащинській ( Тернопіль) за старі вишиванки та Андрію Гочу (с.Жовтневе) за різьбу. Кращі онлайн автомати для гри на гроші на сайті Українського ліцензійного казино джокер слоти можна грати безкоштовно.

Виставка нікого не залишила байдужим, адже у серці кожного глядача пломеніла велика любов до отчого краю, де серед лісів течуть потічки, що ніби чистими слізьми, омивають рідну землю.

Велике Боже заплат всім , хто прийшов на вернісаж.

Лариса Сорока
(з родини Гойняк, вихідців із Криниці) –
голова Тернопільської міської організації ВУТЛ.

Нет комментариев.