на початок

Звітує Фундація дослідження Лемківщини

"Фундація дослідження Лемківщини" у Львові була створена в 1992 році на базі комітету з будівництва церкви св.св.Володимира та Ольги, що є прототипом церкви с.Котань, що на Лемківщині (Польща). Рішення вченої ради Музею народної та побуту було прийнято у 1991 році.
Ініціаторами створення Фундації були Петро Когут, Іван Красовський, Дмитро Солинко, Ярослав Швягла, Андрій Сухорський, Михайло Костик.

Звітує Фундація дослідження Лемківщини
І.Красовський, С.Майкович

Метою створення Фундації було дослідження лемківської історії та культури, збереження традицій етнічної групи лемків в Україні, побудова церкви, видавнича діяльність.

Звітує Фундація дослідження Лемківщини
П.Гандяк, о.А.Дуда

Першим головою фундації був Красовський Іван Дмитрович, який працював з 1992р. по лютий 1996р.. Наступним головами були: Швягла Я.С. (1996-2002рр.)., Челак І.С. (2002-2005рр.), а з 2005 року і по сьогоднішній день Фундацію очолює Гандяк П.В., який за період свого головування вклав багато праці у видавничу діяльність, щорічно видається «Лемківський календар», видано два каталоги «Лемківська писанка» та багато іншої літератури. Пан Петро є ініціатором та організатором Всеукраїнського фестивалю «Лемківська писанка» спільно з Дитячою школою народних мистецтв (директор Галина Вихованська). Багато зроблено по благоустрою території біля церкви, а саме поставлено огорожу, замінено дах церкви. Зараз Фундація налічує 33 члени – серед яких науковці, вчені, які займаються проблемами вивчення та дослідження історії та культури лемків.

Звітує Фундація дослідження Лемківщини
Члени Фундації та гості зборів

Звітує Фундація дослідження Лемківщини

Я.Козак, Л.Зарицька, П.Гандяк

Звітує Фундація дослідження Лемківщини
М.Горбаль, А.Тавпаш, Я.Козак

Звітує Фундація дослідження Лемківщини
М.Янко, А.Сухорський, Г.Сидорик, В.Шуркало, С.Майкович, Я.Швягла

13 жовтня 2013 року відбулися звітно-виборні збори Фундації, на яких були присутні 21 член Фундації та 8 запрошених. Голова Фундації прозвітував про роботу за звітний період. Прослухавши звіт та обговоривши його, члени Фундації запропонували його кандидатуру на наступну каденцію. Кандидатура п.Петра була підтримана одноголосно відкритим голосування.

То ж бажаємо вам, п.Петре, творчої наснаги для праці на благо нашої рідної Лемківщини.

Галина ВИХОВАНСЬКА
Фоторепортаж Віктора СОЛИНКА
скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
 
2004-2013 © Lemky.com - не несе відповідальності за зміст інформації, що розміщується користувачами ресурсу.