XV Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини»
П'ятнадцятий Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини» відбудеться на Монастирищині 3-4 серпня цього року. Уже розпочали роботи з підготовки фестивального дійства, яке збере на Ватряному полі поблизу Монастириська вихідців з Лемківщини, а також шанувальників лемківської культури з різних куточків Україні та зарубіжжя.

Фестивалі лемківської культури на Тернопільщині започаткували ще в 1999. У червні того року в селі Гутисько Бережанського району відбувся перший крайовий фестиваль "Лемківська Ватра". З 2001 фестиваль проводять поблизу Монастириська, а дійство має назву "Дзвони Лемківщини". Цьогорічний фестиваль матиме свої особливості.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської ОДА: "Родзинкою цього фестивалю ми плануємо організувати ніч лемківського кіно, де покажемо документальні фільми про лемківщину, короткометражні фільми про землі, які були колись в складі України і називались Лемківщиною. Ми бачимо, що світовий конгрес українців зробив своє звернення про офіційне співпроведення фестивалю І саме через такі фестивалі люди можуть бачити нашу область і можемо говорити про розвиток туризму в області".

Впродовж свята запланована демонстрація виробів лемківської культури і містечко майстрів, де охочих вчитимуть лозоплетінню, гончарству, ковальству, різьбі по дереву. Біля місця проведення фестивалю впорядкують наметове містечко і місця для харчування та зупинки автотранспорту. Організатори свята очікують на фестивалі більше 10 тисяч гостей з України та світу.

Петро Гоч, заступник голови Тернопільської ОДА: "Для проведення цього фестивалю необхідно зробити цілий ряд інфраструктурних змін, в першу чергу це стосується доріг, бо це питання №1, яке ми для себе поставили. Окрім того на самому ватряному полі на самому місці, де проводиться фестиваль, ми забезпечимо цього тижня і воду і світло, крім того, площа розвивається. Строительство каркасных домов - http://profikarkas.com.ua . І ми думаємо, що ця площа буде використовуватись не тільки один раз в рік, а стане початком різних субкультурних фестивалів, в тому числі ми запрошуємо бойків, волинян, подолян проявити свою автентичність на цьому полі".

За інформацією http://www.tv4.te.ua

XV Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини»

У програмі XV Всеукраїнського фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини» заплановано :

3 серпня (субота)

МОНАСТИРИСЬК
11.00
– урочиста хода–парад колективів по місту Монастириська

Лемківське село, Ватряне поле
13.00
– урочисте відкриття Фестивалю
14.30 – привітання представників державних і громадських організацій
15.00 – святковий концерт
23.00 – молодіжна забава
24.00 – святковий феєрверк


4 серпня (неділя)

Лемківське село, Ватряне поле
6.00
– закінчення молодіжної забави
10.00 – Служба Божа на Ватряному полі
12.00 – продовження святкового концерту
18.00 – урочисте закриття Фестивалю

У Фестивалі беруть участь професійні та аматорські колективи і окремі виконавці з України, Польщі, Словаччини.

ОргкомітетЗа інформацією Лемківського Порталу України http://lemky.com
Посилання на джерело обов'язкове

Нет комментариев.