Запрошуємо на виставку "Лемки в історії та культурі Карпат"


Запрошуємо на виставку "Лемки в історії та культурі Карпат"

Виставка була включена в постійну експозицію "Історія ремесел Південно-Східної Польщі " - не тільки доповнює її тематично, але представляє і підкреслює важливу главу в історії місцевих ремесел, пов'язаних з життям і культурою лемків. Організація виставки - це є співпраця між Музеєм культури в Зиндрановій Лемко та Музею ремесел в Кросно.
Лемки своєю особливою мовою, релігією, звичаї, музику, костюми створили багату культуру, що дало їм особливий характер і те, чим відрізняються від інших етнічних груп. На виставці буде представлено експонати з їх повсякденного життя, мистецтва та культури. Також будуть представлені лемківський одяг (жіночий та чоловічий костюм), традиції з виробництва тканини, вишивка, мереживо і традиційні прикраси та ювелірні вироби.

Лемківський фольклор характеризується великою різноманітністю, про що свідчать дуже багатий усний фольклор (казки, легенди, приповідки), ліричні, обрядові та історичні пісні. Це все передавалося з покоління в покоління, з вуст в вуста. Важливим елементом у життя лемків було релігії. Незважаючи на численні історичні трагедії, від яких вони часто страждали через віру свою, вони залишилися вірними східного обряду, урочистостей і "старого стилю" або юліанського календарю. На виставці представлені ікони та облачення збереглися нині не існуючої церкви в Зиндрановій (Zyndranowa).

Сьогодні лемки належать до різні груп і прошарків у соціальному, релігійному і національному житті, але намагаються зберігати, культивувати і розвивати традиції своїх предків культури і мистецтва.

Медіа-патронат - проводиться Krośnieński Serwis Informacyjny NEON.

На виставці можна побачити:
* Лемківська хижа - про життя і звички лемки
* Лемківський костюм - вироби декоративно-прикладного мистецтва
* Про проведення лемківського свято Різдва (Вілії, Велії).

Можливе проведення екскурсій – освітніх уроків з урахуванням різних рівнів освіти, що будуть проводитися в головній будівлі музею ремесел (вулиця Пілсудського 19).
Ціна уроку: 20 злотих з групи.
Пропозиція діє до 7 січня 2011 року.
Інформація для бажаючих груп за тел:. 013 432 1941 1988

Докладніше про виставку на сайті www.muzeumrzemiosla.plwww.muzeumrzemiosla.pl

Відео про виставку "Лемки в історії та культурі Карпат" на YouTube!

(Музика: www.serencza.pl; фото Марії Кус, Музей ремесел в Кросно)

Нет комментариев.