Лемківська хата на поштових марках України


Лемківська хата на поштових марках УкраїниЧудові марки випускає у світ Пошта України. Нещодавно здивувала нас незвичайним проектом – видала поштові мініатюри, на яких зображено типові українські хати з різних реґіонів нашої Батьківщини. Серія, що складається з 12 марок та купонів до них, була випущена у двох великих блоках, або ж «малих аркушах».
На кожній марці зображено типову хату з різних реґіонів України: Поділля, Київщини, Гуцульщини, Волині, Слобожанщини, Полісся, Полтавщини, Буковини, Бойківщини, Дніпровського пониззя і…рідної нам Лемківщини.
Дивуєшся, як на такому маленькому клаптику паперу можна помістити стільки інформації: тут і характерна для Лемківщини сільська хата на гірському схилі, біля хати стоїть ґаздиня, неподалік донечка пасе гусей, ґазда розмовляє з сусідами, що тримають коня, а вдалині на горбочку видніє дерев’яна лемківська церква.

Марка зовнішнім оформленням дуже нагадує картину в рамці з українським орнаментом. Унизу напис: «Лемківщина». Вгорі – Державний герб України тризуб. До кожної марки в аркуші прикріплено «купон» – додаткову марку, але без поштових атрибутів. На купоні лемківської марки бачимо інтер’єр лемківської хати: ґаздиня порається біля печі, мабуть пробує кулешу, що парує в горщику. На стіні – розписані тарелі та інше кухонне причандалля.
А ще надзвичайно приємно, що редакція «Нашого слова» отримала марку з лемківською хатою листом з України від самого автора проекту серії марок «Особливості народної архітектури. Українська хата» – відомого українського художника та письменника, визнаного майстра поштової мініатюри, київського графіка Юрія Логвина. Він – автор численних проектів українських поштових марок, перманентних серій, таких як «Гетьмани України», «Історія війська на Україні», обігових марок з етнографічними сюжетами та багато іншого. Марки серії «Українська хата» – надзвичайно вдалий проект митця, базований на найкращих традиціях поштових марок, виданих УНР ще в 1918-1920 рр., демонструє усьому світові національні культурні надбання нашого народу, неповторну красу його побутової архітектури. Велика хвала автору за чудові марки та щирі побажання успіхів у подальшій праці. Важливе доповлення стосовно святкувань у 2022 року: надіслати привітання з днем народження мужчині у віршах, прозі чи просто у вигляді гарної листівки можна на сайті www.mobilecards.com.ua.


Петро Цегельський
«Наше слово» №26, 29 червня 2008 року

Нет комментариев.