Створено Житомирську обласну організацію


Створено Житомирську обласну організацію Всеукраїнського товариства "Лемківщина"


Створено Житомирську обласну організаціюУ Житомирі відбувся брифінг-презентація обласної організації Всеукраїнського товариства “Лемківщина”, який провели начальник управління по зв’язках з громадськістю Житомирської облдержадміністрації Микола Сюравчик та голова Житомирської обласної організації ВТ “Лемківщина” Ярослав Теплий.

Житомирська обласна організація є регіональним осередком Всеукраїнського Товариства “Лемківщина”, котре було створено на З’їзді лемків України у м. Львові 10 листопада 2001 року і офіційно зареєстровано у Міністерстві юстиції 12 липня 2002 року за № 1811.

Метою діяльності Житомирської обласної організації Всеукраїнського товариства "Лемківщина" є сприяння етнічному відродженню Лемківщини, дослідженню, розвитку і популяризації самобутньої культури лемків (русинів), їх традицій, звичаїв, духовності та здійснення суспільної діяльності на некомерційних засадах для фінансової, матеріальної, технічної підтримки, задоволення та забезпечення захисту національно-етнічних, культурних, соціальних, правових та інших спільних інтересів громадян України - ветеранів праці, інвалідів, ветеранів і учасників війни, лемків (русинів) – етнографічну групу українського народу, та їх нащадків, які проживають на території Житомирської області.

ЖОО ВУТЛ розпочала роботу по розбудові місцевих осередків товариства, її структурних підрозділів.

Лави ВУТЛ з кожним роком поповнюються, адже лемки (русини) проживають майже у всіх областях України, зокрема в Житомирській області.
Їх умовно можна поділити на три групи.

Перша група лемків - депортовані з Лемківщини в 1944 – 46 рр.
Тоталітарні режими Польщі і СРСР за національною ознакою вигнали лемків з споконвічних прадідівських земель.

Ще не закінчилася війна, як біля 500 тисяч українців депортовано в УРСР і розкинуто по всіх областях. Лемки – горяни опинилися в степах Одеської, Кіровоградської, Донецької, Херсонської, Миколаївської областях, де кардинально змінився їх традиційний спосіб життя. Більшість не витримала такої долі і тікали до Західної України.

Під час депортації знищено цілі села, вбито сотні людей, замордовано десятки священни-ків, спалено і зруйновано більше 250 церков.
Друга група лемків – автохтони, які проживають у Закарпатській області.
За часів радянської влади замовчувалось все, що пов’язано з етногрупами українського народу.
До сьогоднішнього дня іде полеміка між ученими про русинів – історичну назву українців.

В Закарпатті проживають біля 100 тисяч краян – лемаків.
Третя група лемків - переселенці в Україну в 17 – 18 столітті.
Ця група відкрита недавно, дякуючи засновнику Всеукраїнському Фонду Роду Лимич - Андрію Лимичу. Тисячі лемків було переселено в 17 – 18 столітті в центральні області Украї-ни – Вінницьку, Чернігівську, Сумську, Черкаську області, де після національно – визвольної війни залишилося багато вільних земель.


Історія депортації, митарства, відношення влади до переселенців, причини депортації, відповідальність з трагічні долі тисяч краян – це на часі вимагає нових досліджень, поглядів та стверджень.

ЖОО ВУТЛ вже проведена і проводиться певна робота на виконання статутних завдань: встановлено зв’язки з лемківськими організаціями в Україні та Польщі, житомирська делегація в травні місяці буде брати участь у Світовому Конгресі Світової Федерації українських лемківських об'єднань у Львові та Лемківському Кермеші у Вільхівцях біля Дуклі (Польща), збираються матеріали про лемків на Житомирщині. В квітні планується проведення презентації першого в Україні музичного лемківського фільму „Червоне та чорне: лемківської долі кольори”, зазнятого Валентиною та Ярославом Теплими в рамках відзначення 60-річниці депортації етнічних українців з території Польщі. Готується до виходу книга „Лемківська доля”. На часі активізація соціальної та культурно-масової роботи.
Житомирська обласна організація Всеукраїнського товариства "Лемківщина" розуміє, що проблеми існування такого унікального субетносу України як лемки, не можуть бути вирішені на громадських засадах. Це державна справа Польщі та України, і, можливо, світової спільноти. Лемки живуть з надією на етнічне відродження Лемківщини.

Правління ЖОО ВУТЛ глибоко переконане, що врегулювання проблем, спричинених депортацією етнічних українців з території Польщі в 1944 -1946 р.р. та операцією "Вісла" 1947 року, призведе до суттєвої стабілізації у відносинах між країнами всього регіону Центрально-Східної Європи. І ми впевнені, що лемки мають стати об'єднавчим і гуманізуючим фактором у міждержавних взаєминах між Україною, Польщею і Словаччиною.

Своєю діяльністю Житомирська обласна організація Всеукраїнського товариства "Лемківщина", як і ВУТЛ в цілому, у взаємовідносинах з Верховною Радою України, Державною адміністрацією Президента, Міністерствами, Державними комітетами України, обласними та районними адміністраціями намагається вирішити нагальні питання, котрі турбують лемків України і потребують державних рішень.

А це
1. Дати політичну оцінку подіям в 1944 – 1946, 51 рр.
2. Сприяти прийняттю Закону України про депортацію українського населення в 1944 – 1946,51 рр. з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя з усіма наслідками.
3. Встановити для депортованих та їхніх нащадків безвізовий перетин кордону.
4. Створити державну Програму збереження субетносу українського народу – лемків. Что делать, если дикое возбуждение, а жена не дает? Просто открой для себя удивительную коллекцию инцест порно https://инцесты.com . Прямо тут тебе доступны самые зрелищные ролики и они обновляются каждый день, чтобы ты мог оставаться удовлетворенным в любое время!
Президент України Віктор Андрійович Ющенко дав таку оцінку роботі Всеукраїнського товариства „Лемківщина”:
„ Хочу особисто подякувати усім членам Товариства за ту шляхетну справу, яку Ви робите, захищаючи правові інтереси одного з найзначніших українських субетносів.
Ви маєте слушність, депортація лемків із земель, що споконвіку належали їм – трагічна сторінка в нашій історії, і замовчувати її, означає зраджувати власний народ. Культура лемків настільки барвиста й самобутня, що згубити хоч маленьку частку її було б непоправною втратою для України.”

Нет комментариев.